3. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali’ne Başvurular Başladı

“Siirt Kısa Film Festivali” başvuruları açıldı. Festival, 5-9 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle 3’ncüsü düzenlenecek olan “Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali” başvuruları başladı. 5-9 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan festivalde son başvuru tarihi 21 Eylül.

Türkiye’den ve dünyadan kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel kategorilerinde yer alacak filmlerin yarışacağı festivalde ayrıca sinema üzerine söyleşi ve paneller yer alacak. Festivalde toplamda 24 kısa film seçilecek, 8 finalist eser sahibi ağırlanacak ve 16 özel gösterim yapılacak.

Festivalin ana jürisinde, Şükrü Avşar (Yapımcı – Jüri Başkanı), Şaban Kızıldağ (Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi), Sadullah Şentürk (Yönetmen), Nursel Köse (Oyunu), Orhan Güner (Oyuncu), Nasuhi Güngör (Yazar), Eyüp Boz (Görüntü Yönetmeni), Selin Tunç (Senarist), Cevriye Demir (Yönetmen), Burhan Gün (Avukat), Nagihan Çakar Bikiç (Akademisyen) gibi isimler yer alıyor. Birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL ve üçüncüye 5.000 TL’lik para ödülleri verilecek olan festivalde ayrıca olarak Jüri Özel Ödülü ve Siirt İbrahim Hakkı Hz. Özel Ödülü de yer alacak.

5 gün boyunca düzenlenecek olan senaryo atölyeleri, yönetmenlik atölyeleri, oyunculuk atölyeleri ve kamera atölyeleriyle deneyimli film üreticilerinin tecrübelerini aktaracakları “3. Siirt Uluslararası Kısa Film Festivali”, kapanışını ise konserle yapacak.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna buradan ulaşılabilir.

İlginizi Çekebilir