29. İstanbul Sanat Fuarı’nın Teması ‘Faust’

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından hazırlanan ARTİST 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı, 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Yirmi dokuzuncu kez kapılarını açmaya hazırlanan ARTİST / İstanbul Sanat Fuarı bu yıl bir sürpriz yaparak tiyatroya odaklanıyor. Bir edebi metin etrafında teorik ve pratik çalışma yürüterek sahnede disiplinlerarası fikirleri canlandırıyor. Fuarın ana teması çağımızın kültürel ve politik koşullarında yeni sözler söyleyen klasik bir metin olarak “Faust” olacak.

TÜYAP’ta Ağustos Atölyesi

TÜYAP, bu yıl Ağustos Atölyesi’ne ikinci kez ev sahipliği yapıyor. Farklı disiplinlerden yaratıcıların kolektif bir çalışma ile bir tiyatro oyununu ve mekânını ürettikleri bir deneyim olmaya hazırlanan atölye Goethe’nin Faust’unu merkezine alarak Tüyap mekânının ölçeğinde, yeniden tasarlayıp sahnelemeyi atölyenin hedefi olarak belirliyor. Koordinatörlüğünü Eda Yiğit ve Ezgi Bakçay’ın üstlendiği Ağustos Atölyesi’nin ürünleri kasım ayında İstanbul Sanat Fuarı’nda izleyici ile buluşacak.

İlginizi Çekebilir