20. Frankfurt Türk Film Festivali’nde İlk 10’a Giren Filmler Belli Oldu

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin tüm kategorilerde ilk 10’a giren filmler belirlendi. Frankfurt Belediyesi’nin katkılarıyla 1-6 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek olan 20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nin sonuçları 6 Kasım’da açıklanacak.

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen ve Hessen Eyaleti Kültür ve Bilim Bakanlığı, T.C. Kültür Bakanlığı Frankfurt Belediyesi ve T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleşecek olan Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 1-6 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin 8. kez düzenlediği “Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması”, bu yıl ilk kez düzenlenen “Belgesel Yarışması” ve festivalin bu yıl 12’ncisini düzenlediği “Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması”nda ödül alan filmler ile Uzun Metraj Film yarışmasında En iyi Yönetmen, En İyi Kadın, En İyi Erkek, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarının birincileri 6 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek toplantıda açıklanacak.

Corona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda geçmiş yıllardaki formatta yapılamayacak olan festivalde, bu yılın birincilerine verilecek ödüllerin yanı sıra ‘Onur Ödülü’ tiyatro-sinema sanatçıları Füsun Demirel ve Selçuk Yöntem’e, ‘Vefa Ödülü’ Münir Özkul adına ailesine, ‘2019 Seyirci Ödülü’ Misafir filmiyle Yönetmen Andaç Haznedaroğlu’na ödülleri de, 2021 yılında düzenlenecek 21. Uluslararası Frankfurt Türk Film festivalinde takdim edilecek.

20. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinin bu yıl 8. defa düzenlediği Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışması’ndaki ilk 10 a giren filmler şöyle:

Aden – Yön: Barış Atay

Bozkır – Yön: Ali Özel

Görülmüştür – Yön: Serhat Karaaslan

Kız Kardeşler – Yön: Emin Alper

Kovan – Yön: Eylem Kaftan

Kraliçe Lear – Yön: Pelin Esmer

Kronoloji – Yön: Ali Aydın

Nuh Tepesi – Yön: Cenk Ertürk

Soluk – Yön: Özkan Yılmaz

Topal Şükran’ın Maceraları – Yön: Onur Ünlü

Festivalde ilk kez düzenlenen ‘Belgesel Yarışması’ndaki ilk 10 giren filmler şöyle:

Bir Rüya Gördüm – Yön: Cantez Esenç / Burcu Cantekin

Büyülü Fener Bekçileri – Yön: Bahadır Kapır/ Ferhat Zengin

Kadın Olmanın Günahı – Yön: Ümran Safter

Kimsesizler Oteli – Yön: Rıdvan Karaman

Kromozom Kardeşler – Yön: Hasan Kalender

Merkeb-i Mesai – Yön: Hasan Erdoğmuş

Sevan the Craftsman – Yön: Ümran Safter

Sınırlar – Yön: Ece Cantürk

Umudun Kanadında – Yön: Ümran Safter

Uzun Yolculuk – Yön: Mesut Gengeç

Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nda Türkiye’deki üniversitelerden katılan ve ilk 10’a giren filmler şöyle:

Aah! – Gökçe Demirgüç

Erk – Halil Ergin

Fraktal – Zahid Çetinkaya

Kanalı Beklerken – Yasin Serindere

Sallak – H. Rasoul Iranzad

Son Akşam Yemeği – Selinay Güneş

Tayf – Ali Kavas

We can’t be as close as before – Şemi Umut Karataş

Vortex – Cüneyt Işık

Yaylacı – Fatih Ertekin

Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması’nda Almanya’daki üniversitelerden katılan ve ilk 10’a giren filmler şöyle:

Absence of light – Beatrice Aline

BarfuB durch Glas – Timur Küçükince

Das kleine – Bild Franzi Heinrich

Esma – Mikail Emrecik

Im Glashaus – Anna Zhukovets

Kısmet – Merve Uslu

Monita – Burhan Berçin

Reversibel – Lukas Marz

Wusstet ihr dass Steine – Katharina Schnekenbrühl

Verliebt verpackt versunken – Katharina Freudenberger

İlginizi Çekebilir

süperbetin giriş