Yolculuk Arası Bi’ Caz Molası: “Şenay Ocak ft. Baki Duyarlar Trio”

Şenay Ocak ft. Baki Duyarlar Trio, İstanbul Kitapçısı Kadıköy şubesinde cuma akşamları gerçekleşen “Yolculuk Arası Bi’ Caz Molası” konserleri kapsamında 11 Eylül Cuma akşamı cazseverlerle buluşacak.

Piyanist ve besteci Baki Duyarlar ile birlikte müzikseverlerle bir araya gelecek Şenay Ocak’a kontrbasta Erdal Akyol, davulda ise Mertcan Bilgin eşlik edecek.

Şenay Ocak: Kayseri’de doğan Ocak, müzik ve sahne sanatlarına ilgisi nedeniyle lise yıllarından itibaren müziğe yöneldi. Yabancı dil ağırlıklı liseden mezun oldu.Turizm Rehberlik ve Uluslararası İlişkiler alanında iki fakülteyi yaşadığı yer olan Ankara’da bitirdi. Üniversite yıllarının hemen sonrasında klasik şan eğitimini Ünlü Soprano Hülya Kazan’dan aldı ve çeşitli korolarda alto partileri seslendirdi. Dilan Öztoprak, Sevan Deniz Nart ile müzikal duyma ve işitme çalıştı.

2015 yılında Ünlü gitarist Dave Allen ve Amerikan Büyük Elçiliği’nin düzenlemiş olduğu Klasik Keyifler caz workshopuna katılma şansına erişti ve böylece Sibel köse , Cem Aksel ve Dave Allen eşliğinde ensemble çalışması yaptı.

Bahçeşehir Üniversitesi Caz Yüksek lisans hazırlık sınıfında vokal alanında Sibel Köse, Başak Yavuz ve Uraz Kıvaner eşliğinde ensemble ve atölyelere katıldı. Ayrıca caz alanında müzik teori derslerine Şevket Akıncı ve Baki Duyarlar ile başladı.Bahçeşehir Üniversitesi Caz Akademisi’nde kendi gibi öğrenci olan müzisyenlerle On Queue Jazz Band’i kurdu ve İstanbul’da caz kulüpleri ve festivallerde sahne aldı.

Hacettepe Üniversitesi Caz Anasanat öğretim üyesi Aydın Kahya ile “caz vokal teknikleri ve stili” üzerine çalıştı, aynı zamanda Aydın Kahya ve Şef piyanist, öğretim üyesi Erol Erdinç , değerli piyanist ve Odtü Caz Orkestrası Şefi ve öğretim üyesi Ümit Eroğlu ve genç yaşına rağmen dünyaca ünlü şef ve öğretim üyesi Rustam Rahmedov ile sahne almaya Ankara’da devam etti.

Hacettepe Üniversitesi 50.yıl bahar konserinde Hacettepe Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası ile de sahne alan sanatçı, Ankara’da ve İstanbul’da caz konserleri ve sahne performanslarının yanı sıra, eğitimini yurt dışı ve yurt içi workshoplar ve İstanbul’da ünlü caz duayenleri ile enstrüman,vokal ve müzik teori alanında sürdürmektedir.

Şenay Ocak Feat. Bakir Duyarlar Trio

Şenay Ocak: Vokal

Baki Duyarlar: Piyano

Erdal Akyol: Kontrbas

Mertcan Bilgin: Davul

Tarih ve Saat: 11-09-2020 – 18:30

Etkinlik Türü: Ücretsiz Konser

Etkinlik Yeri: İstanbul Kitapçısı Kadıköy Şubesi

İlginizi Çekebilir