Yolculuk Arası Bi Caz Molası: “Çağıl Kaya Trio”

“Yolculuk Arası Bi Caz Molası” konserleri kapsamında Çağıl Kaya Trio,  24 Temmuz Cuma akşamı saat 18.30’da yenilenen konseptiyle misafirlerini ağırlamaya başlayan İstanbul Kitapçısı Kadıköy şubesinde müzikseverle buluşacak.

Sahnede teatral ögeler ve şaşırtıcı ses doğaçlamaları aracılığıyla dinleyiciyi anlattığı hikâyenin içine çeken sanatçı, bugüne kadar yaşadığı farklı şehirler ve etkilendiği farklı müziklerin kattığı çeşitliliği kendi müziğine aktarıyor. Çağıl Kaya’ya safsafonda Tamer Temel, gitarda ise Etlül Biçer eşlik edecek.

Çağıl Kaya; Ankara doğumlu Çağıl Kaya, üniversite yıllarında TRT İzmir Korosu ile sayısız konser verdi. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde müzikoloji okuyan Kaya, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Müzik Bölümü’nde yaptı. Bu dönemde profesyonel müzik hayatına başlayan sanatçı, İstanbul Caz Festivali, ODTÜ Caz Günleri, Ege Üniversitesi Kampüste Caz Günleri, Lefkoşa Caz Festivali gibi sayısız festivalin konuğu oldu. “Çağıl Kaya Band”, “bir şeyler eksik” ve “Çağıl Kaya & Moda String Trio” projelerini yürüttü. İlk albümü “bir parça ay biraz kuş”u 2014’te A.K. Müzik etiketiyle yayımlayan Kaya en son, bugüne kadar yaşadığı şehirlerin, çalıştığı müzisyenlerin ona kattıklarını, çeşitliliği, kaosu ve düşlerini birleştirdiği “şimdilik her şey yolunda” adlı ikinci albümünü çıkardı.

Tarih – Saat: 24-07-2020 – 18:30

Ücretsiz Konser

İstanbul Kitapçısı Kadıköy Şubesi

Şehir Hatları Eminönü – Karaköy İskelesi İçi 2.Kat / Kadıköy

İlginizi Çekebilir