Yıldızlar Altında Sinema “Muhteşem Kadın (Una Mujer Fantastica)” Filmi ile Devam Ediyor

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi, yeni sanat yönetmeni Emin Alper yönetiminde hazırladığı film programıyla yaz boyunca Kalamış’ta.

Marina ile Orlando birbirine aşıktır, hayatlarını birlikte geçirmeyi hayal ederler. 20’li yaşlarındaki Marina garsonluk yaparak ve gece kulüplerinde şarkı söyleyerek geçinmektedir. Ondan yirmi yaş büyük sevgilisi, Marina için ailesini terk etmiştir. Marina’nın doğumgünü için yemeğe çıktıkları bir akşam eve döndüklerinde Orlando fenalaşır ve o gece hastanede hayatını kaybeder. Orlando’nun ölümüyle Marina’nın hayatı altüst olur. Genç kadın bir anda kendini son derece düşmanca bir ortamda bulur. Polis sorgusunda gördüğü muamele bir yana Orlando’nun ailesi de ona şüphe ve öfkeyle yaklaşmaktadır. Cenazeye katılması engellenir ve ölmeden önce Orlando’yla beraber yaşadığı evi derhal boşaltması istenir. Bir zamanlar bir kadın olarak yaşama hakkını elde etmek için verdiği savaşı şimdi yeniden, bu kez acısını yaşayabilmek için vermek zorundadır. Bu mücadelede çevresindekilerin aksine tamamen onun yanında yer alan film, bizi kelimenin tam anlamıyla muhteşem bir kadınla tanıştırır.

Şilili yönetmen Sebastián Lelio, 2013 yapımı filmi Gloria’nın ardından bu filminde de bir o kadar ilham verici bir kadın hikâyesi anlatıyor. Sebastián Lelio’nun Gonzalo Maza’yla birlikte yazdığı senaryosuyla Berlin Film Festivali’nde ödül kazanan, aynı yıl Berlin’de LGBTİ+ temalı filmlere verilen Teddy ödülünü alan ve Yabancı Dildeki En İyi Film Oscarı dahil pekçok ödül ve olumlu eleştirilerle takdir toplayan Muhteşem Kadın, Marina’yı oynayan Daniela Vega’nın abartısız, zarif, derin ve tutkulu performansıyla yüreğe işleyen müthiş bir varoluş hikâyesi.

Muhteşem Kadın (Una Mujer Fantástica)

Yönetmen: Sebastián Lelio

Oyuncular: Daniela Vega, Francisco Reyes

Şili, İspanya, Almanya / 2017 / İspanyolca / 104 dk. / Renkli / Türkçe Altyazılı / DCP

Bilet Fiyatı: 1 TL

Biletler MOBİLET üzerinden haftalık etkinlikler olarak satışa çıkacaktır.

Mobilet Çağrı Merkezi: 0850 502 36 26.

Sinema

Tarih: 11 Ağustos 2021

Saat: 21:00

Mekan: Kalamış Atatürk Parkı

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi

İlginizi Çekebilir