Uluslararası Deneysel Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor

İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali başvurularını açtı. Türkiye’nin ilk deneysel film festivalinde yarışmaya katılmak isteyen eser sahipleri filmlerini 1 Kasım 2018’e kadar festival sorumlularına ulaştırabilir.

İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali bu yıl 23 – 24 – 25 Kasım tarihlerinde seyircilerini bekliyor. Festival Beyoğlu Yeşilçam Sineması’nda gerçekleşecek. Yaratıcı ekibini sinemaya yeni bir algıyla yaklaşan gençlerin oluşturduğu festival, deneysel sinemanın üreticilerini ve seyircilerini bir araya getirecek.

Etkinliklerini yılın farklı zamanlarında da sürdürmeye devam edecek olan festival, bu ilk yılında sinemaseverlere 3 gün boyunca sürecek kısa ve uzun metraj film gösterimleri, paneller ve The Kissinger Twins’in interaktif hikaye anlatımına dayalı ‘Sufferosa’ adlı performanslarını sunuyor. Festivalin resmi programı ise Kasım ayının başlarında açıklanacak.

Festivalin kurucu direktörü Yavuz Gözeller’in festival hakkındaki açıklaması ise şöyle; “Türkiye’de deneysel sinemaya dair bir platformun olmayışından duyduğumuz eksiklik sonucu bu festivali

yapmaya karar verdik. Umuyoruz, kalabalık festival süreçlerinde yer bulamayan deneysel yapımlar bu festival sayesinde seyirciye ulaşacak. Deneysel sinema ‘anlaşılamayan’ olarak algılanmaktan çıkıp, deneyin kendisinin ön plana çıktığı, genç ve yeni sinemacılara ilham veren bir alan olacak.”

Başvurularını 15 Temmuz’da açan festival, şu ana dek 100’ü aşkın ülkeden 3.000’den fazla film başvurusu almış durumda.

Detaylı bilgi ve başvuru için: istanbulexperimental.com

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod