Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Online İleri Editörlük Atölyesi Başlıyor

Editörler yayıncılık dünyasının gelişmesinde ve nitelikli eserler oluşturulmasında büyük rol oynar. Türkiye Yayıncılar Birliği’nin bu önemli meslek için uzun zamandır yürüttüğü İleri Editörlük Atölyesi’nin yeni dönemi, Koronavirüs salgını sebebiyle online olarak gerçekleştirilecek. Eğitmenliğini Sevengül Sönmez’in üstlendiği Online İleri Editörlük Atölyesi’nin dersleri, 9 Mayıs’tan itibaren beş hafta boyunca cumartesi günleri 10.00-13.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Atölyeye kaydolmak için son başvuru tarihi ise 7 Mayıs Perşembe!

Türkiye Yayıncılar Birliği, 2013 yılından bu yana yayıncılığı meslek edinmeyi düşünenlere ve yayıncılık sektörü çalışanlarına yönelik, farklı konu ve seviyelerde sertifika programları düzenleyerek sektörde nitelikli işgücünün artmasına katkıda bulunuyor.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin düzenli olarak gerçekleştirdiği eğitimlerden biri olan İleri Editörlük Atölyesi bu yıl çevrimiçi ortama taşınacak. Yayıncılıkta Editörlük Atölyesi’nin devamı olan Online İleri Editörlük Atölyesi, 9 Mayıs-13 Haziran 2020 tarihleri arasında beş hafta boyunca cumartesi günleri 10.00-13.00 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Online İleri Editörlük Atölyesi’nde, metnin kurgusundan teknik bilgilere, yazarlarla kurulacak ilişkilerin püf noktalarından tasarımcıyla çalışmanın inceliklerine kadar bir editörün tek başına ve ekiple birlikte yapması gerekenler örnekler üzerinden tüm detaylarıyla anlatılacak. Katılımcılar, bir dosyanın kitaba dönüşme sürecini birebir olarak görecek ve bu sürecin her parçasında gerekli çalışmaları yapacaklar. Editör ve akademisyen Sevengül Sönmez yönetiminde gerçekleşecek atölyeye deneyimli editörler Selahattin Özpalabıyıklar, Handan Akdemir, Nazlı Berivan Ak ve bkz. İletişim kurucusu Banu Zeytinoğlu da konuk olarak, bir kitabın yolculuğunda yaptıklarını ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Son başvuru tarihi 7 Mayıs 2020 Perşembe olan Online İleri Editörlük Atölyesi’ne katılmak için Yayıncılıkta Editörlük atölyesini ya da başka bir editörlük atölyesini bitirmiş olma şartı bulunuyor. Atölye aynı zamanda, yayınevlerinde çalışanların da katılımına açık.

İletişim: 0212 512 56 02

Bilgi için: info@turkyaybir.org.tr

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod