Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Online Editörlük Atölyesi 28 Mayıs’ta Başlıyor

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin yayıncılık dünyasının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği ve yoğun ilgi gören eğitimler, Online Editörlük Atölyesi ile devam ediyor. Eğitmenliğini Sevengül Sönmez’in üstlendiği Online Editörlük Atölyesi, 28 Mayıs’tan itibaren dört hafta boyunca, pazartesi ve perşembe günleri 17.00-20.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Editörlüğün tüm yönleriyle mercek altına alınacağı ve sonunda Türkiye Yayıncılar Birliği Eğitim Sertifikası’nın verileceği atölyeye kaydolmak için son başvuru tarihi 22 Mayıs Cuma!

Türkiye Yayıncılar Birliği, 2013 yılından bu yana yayıncılığı meslek edinmeyi düşünenlere ve yayıncılık sektörü çalışanlarına yönelik, farklı konu ve seviyelerde sertifika programları düzenleyerek sektörde nitelikli işgücünün artmasına katkıda bulunuyor. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi ortama taşınan Online İleri Editörlük Atölyesi’nin gördüğü yoğun ilginin ardından gelen talepler üzerine, başlangıç seviyesindeki Editörlük Atölyesi’ni de online olarak başlatıyor.

Online Editörlük Atölyesi, 28 Mayıs-22 Haziran 2020 tarihleri arasında dört hafta boyunca pazartesi ve perşembe günleri 17.00-20.00 saatlerinde gerçekleştirilecek. Toplam 24 saatlik Online Editörlük Atölyesi’nde editörlük tüm yönleriyle mercek altına alınacak. Bir metnin dosyadan kitaba dönüşüm serüveninde editörün işlevinden editörün bu süreçteki iş adımlarına; yayınevinin diğer bölümlerindeki yetkililerle ve yayınevi dışında çalışan profesyonellerle kurduğu iletişimden kitabı okura sunmadan önceki zihin jimnastiğine tüm konuların ele alınacağı atölyede, tanıtım malzemelerinin hazırlığı ve kontrolleri; eser türlerine göre editörlüğün “ince iş”leri; uzmanlaşmanın artmasıyla türeyen yeni nesil editörlük biçimleri üzerinde de durulacak.

Akademisyen ve editör Sevengül Sönmez’in zengin sunumlar ve kaynaklar eşliğinde anlattığı A’dan Z’ye editörlük uğraşı, deneyimli editörler Murat Yalçın ve Müren Beykan’ın aktarımları, katılımcıların sorularıyla interaktif olarak tartışılacak.

Kontenjanın 15 kişi ile sınırlı olduğu Online Editörlük Atölyesi’yle ilgili detaylı bilgilere internet sitesinden ulaşılabilir. Eğitimin sonunda Türkiye Yayıncılar Birliği Eğitim Sertifikası’nın verileceği atölyeye son başvuru tarihi ise 22 Mayıs 2020 Cuma.

İletişim: 0212 512 56 02

Bilgi için:info@turkyaybir.org.tr

İlginizi Çekebilir