TAKSAV Kadıköy’den Kahlo Müzesi’ne Sanal Gezi

TAKSAV Kadıköy Şubesi, sanat tarihçisi-öğretmeni Merve Benzer’in anlatımıyla Frida Kahlo’nun müzeye dönüştürülen ‘Mavi Ev’ine sanal bir tur düzenliyor.

TAKSAV Kadıköy Şubesi, tam kapanmanın son günü olan 16 Mayıs Pazar günü saat 13:00’de yapacağı etkinlikle sanat tarihçisi-öğretmeni Merve Benzer’in anlatımıyla Frida Kahlo’nun müzeye dönüştürülen ‘Mavi Ev’ini katılımcılarıyla birlikte sanal olarak gezecek.

Yapılacak etkinlikle sanat tarihinde sıra dışı bir ressam olarak tanınan Frida Kahlo’nun Mavi Ev’inde Meksika kültürünün izlerini sürerken; müzenin tarihine, mimari unsurlarına ve Frida’nın sanatını etkileyen durumlar ve olaylara değinilecek.

Sanal gezinin ardından Frida Kahlo’nun sanatını yansıtan eserleri olan otoportrelerini inceleyip resim okumaları gerçekleştirilirken, interaktif şekilde katılımcıların sunacağı katkılar ve sorularla etkinlik tamamlanacak.

TAKSAV Kadıköy Şubesi’nin düzenlediği ve ücretsiz gerçekleşecek bu etkinliğe katılmak için kayıt formunu doldurabilir ya da 05305802581 no’lu telefondan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt formu için tıklayın.

İlginizi Çekebilir