‘Şiir Sokakta, Şair Ayakta’

İzmir’in Konak Belediyesi, “Şiir Sokakta, Şair Ayakta” adıyla bir etkinlik düzenleyecek. İzmir’in Konak Belediyesi, “Şiir Sokakta, Şair Ayakta” adıyla bir etkinlik düzenleyecek. Her ay şiir sanatının ustalarını İzmirlilerle buluşturacak etkinliğin ilki yarın saat 18.00’de, Alsancak semti Dominik Caddesi’nde.

Etkinliğe, geçen haftalarda Kiraz ilçesinde ayakta şiir okuması engellenen Şükrü Erbaş başta olmak üzere Onur Behramoğlu, Hülya Deniz Ünal, Türker Özşekerli ve Can Ceylan gibi şairler katılacak. Hem kendilerinin hem de diğer bazı şairlerin şiirlerini, sokakta ve ayakta seslendirecekler. Sosyal medyada, “#ŞiirSokaktaŞairAyakta” hashtagiyle şiirseverleri davet edildi. Martta da devam edecek etkinlikte, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sadece kadın şairler yer alacak.

Ahmet Ümit ‘Kitap Kokusu’na Misafir Olacak

Konak Belediyesi, 6 Şubat Cumartesi günü ise yazar Ahmet Ümit’i, İzmirli edebiyatseverlerle buluşturuyor. Her ay bir ismin çağrıldığı “Kitap Kokusu” adlı söyleşilerin şubat ayı misafiri olan Ümit, saat 19.00’da Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde son kitabını anlatacak.

İlginizi Çekebilir