Seras: Üflemeli Beşlisi Klasik Müzikseverlerle Buluşacak

“Tekfur Sarayı Müzesi Avluda Klasik Müzik” konserleri kapsamında 12 Eylül Cumartesi akşamı Seras: Üflemeli Beşlisi, klasik müzikseverlerle buluşacak. Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Grup, bu akşamki programında; klasik repertuvarın, üflemeli beşli için yazılmış seçkin örnekleriyle dinleyicilerin karşısında olacaklar. Geç romantik dönemin öncü bestecilerinden Antonin Dvorak’ın “Üflemeli Serenat”ın dan, 20. yüzyılın en önemli bestecilerinden Gordon Jacop’un, üflemeli çalgılar için yazdığı beşlisine kadar, iki önemli eser ile seyircilere unutulmaz bir akşam yaşatmayı hedefleyen grup, bu akşam ilk defa “Tekfur Sarayı Müzesi”nde seyirciyle buluşacaklar.

Program:

Antonin Dvorak, Nefesli Çalgılar için Serenad Op.44

Gordon Jacob, Nefesli Çalgılar için Beşli No.1(Serenade)

“SERAS” Üflemeli Beşlisi

Recep Fıçıyapan, Flüt

Sezai Kocabıyık, Obua

Evrim Güvenli, Klarnet

Altuğ Tekin, Korno

Sertaç Çevikkol, Fagot

Seras-Üflemeli Beşlisi

3 yıl önce kurulan ve klasik müzik camiasına yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen “SERAS” Üflemeli Beşlisi, kurulduğu 2017 tarihinden bugüne kadar, başta 3 büyük şehir (Ankara, İstanbul, İzmir) olmak üzere, Türkiye’nin prestijli konser salonları ve dini mekanlarında (Süreyya Operası, Yeldeğirmeni Sanat, Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, All Saints Moda Kilisesi vb.) klasik müzikseverlerle buluştular.

Tarih ve Saat: 12-09-2020 – 18:00

Etkinlik Türü: Konser

Etkinlik Yeri: Tekfur Sarayı Müzesi

Biletler biletix’te…

İlginizi Çekebilir