Sanat Dünyamız Konuşmaları: “Sergi Mekânları Yeniden Açılırken”

Küresel pandemi koşulları nedeniyle kapılarını kapatan kültür ve sanat kurumları, yeniden açılmaya hazırlanıyor. Bu hazırlık dönemi sergilerin gezilmesi ve etkinliklerin gerçekleştirilebilmesi konusunda yeni soruları da gündeme getirdi. Bu süreçte, kurumlar düzenledikleri çevrimiçi etkinlikler ve 3D sergi turları ile sanatseverlere ulaşmaya devam etti.

Fiziki koşulların yeniden hayata geçirilmeye hazırlandığı bugünlerde, Sanat Dünyamız dergisi, yeni sayısında yer alan bir makaleden yola çıkarak düzenlediği bir konuşmalar dizisi ile, sanatta yaşanan bu evrilme sürecine yakından bakıyor. Her bölümünde farklı isimlerin konuk olacağı konuşma dizisinde, pandemi sonrası fiziksel mesafelenme gerekliliklerinin sanat üretimi ve sergilenmesindeki etkilerinin ele alınacak.

Sanat Dünyamız Konuşmaları’nın ilk bölümünde, Yapı Kredi Kültür Sanat sergiler direktörü Kevser Güler ve Sanat Dünyamız dergisi editörü Fisun Yalçınkaya, Türkiye ve yurtdışındaki sanat kurumlarının pandemi döneminde gerçekleştirdikleri faaliyetleri ve sergi mekanları yeniden açılırken yapılan hazırlıkları konuşacak.

Instagram üzerinden canlı olarak düzenlenecek sohbetlere buradaki linke tıklayarak katılabilirsiniz.

Görsel: Nevin Aladağ, İzler, 2015 3 kanallı video yerleştirmesi; HD video, 3 kanallı mono ses, Her biri 6’, Arter Koleksiyonu

Katılımcılar

Fisun Yalçınkaya, Kevser Güler

ÜCRETSİZ

29 Mayıs 2020 Cuma Saat: 18:00

Yapı Kredi Kültür Sanat – Instagram

İlginizi Çekebilir