Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri – Günümüz Çocuğunun Dramı

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta yeni bir söyleşi dizisi başlıyor: “Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri”. Anne babaların, eğitimcilerin ve ruh sağlığı alanında çalışanların çok ilgisini çekecek dizinin ilk toplantısının konusu, “Günümüz Çocuğunun Dramı”.

Anne babaların çocuk yetiştirme alışkanlıkları üzerinde, bulundukları yere ve zamana hâkim olan toplumsal ve kültürel iklim kadar, kendilerinden önceki kuşağın çocuk yetiştirme tarzları da etkilidir. Bu nedenle, yeni kuşak çocuklarının dramı, kısmen, onların anne babalarının yetiştirilme alışkanlıklarının yarattığı sıkıntılardan kaynaklanır. Dolayısıyla, günümüz çocuğunun dramının ne olduğunu, 70-80’li yıllarda doğmuş anne babaların yetiştirildiği toplumsal ve kültürel iklimi gözden geçirerek anlayabiliriz. İşte dizinin bu ilk söyleşisi, böyle bir anlama çabasını ortaya koyacak.

“Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri” dizisi, YKY’nin yeni kitap dizisi  “Psikanaliz Defterleri: Çocuk ve Ergen Çalışmaları”nın ele aldığı konular çerçevesinde düzenleniyor. Dizinin ilk kitabı Çocuk ve Ergenle Çalışmak, Ekim 2018’de yayımlanacak.

Her ay düzenlenecek olan söyleşiler ücretsiz ve herkesin katılımına açıktır.

Katılımcılar

Sezai Halifeoğlu, Talat Parman, Tijen Demirörs

Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca

23 Eylül 2018 Saat: 18:00

http://sanat.ykykultur.com.tr/

İlginizi Çekebilir