Polisiye Romanın Ünlü İsimleri ‘Kara Hafta İstanbul’da Buluşuyor

Türkiye’nin tek polisiye edebiyat festivali ‘Kara Hafta İstanbul’, yolu bir dönem Pera Palace’tan geçen Sir Alfred Hitchcock temasıyla gerçekleştirilecek.

Pera Palace Hotel’de düzenlenecek ‘5. Kara Hafta İstanbul Festivali’, 22-23 Kasım 2019 tarihleri arasında polisiye romanın ünlü simalarını ağırlamaya hazırlanıyor. Festivalin bu yılki teması, yolu bir dönem Pera Palace Hotel’den geçen Sir Alfred Hitchcock olacak. Organizasyon kapsamındaki tüm etkinlikler iki gün boyunca ücretsiz olarak tüm halkın katılımına açık olacak.

Dünyanın en lüks tarihi oteli seçilen Pera Palace Hotel, geçtiğimiz yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon, Ian Fleming ve Mike Hammer anısına gerçekleştirdiği Kara Hafta Festivali’ni bu yıl efsane isim Alfred Hitchcock anısına düzenliyor.

Köklü geçmişi kadar, kültür ve sanat hayatına katkılarıyla da ön plana çıkan Pera Palace Hotel’de 22-23 Kasım tarihlerinde düzenlenecek festivale; Michael Katz Krefeld, Petros Markaris, Teresa Solana gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra; Ahmet Ümit, Elçin Poyrazlar, Algan Sezgintüredi gibi önemli Türk yazarlar ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de katılım gösterecek.

Beşinci Yıla Özel Öykü Yarışması

Pera Palace Hotel’in DenizBank iş birliği ve Storytel desteğiyle düzenlediği, dünyada aynı adla yaygın olan polisiye edebiyat festivali ‘Kara Hafta İstanbul’, beşinci yılına özel bir öykü yarışması gerçekleştirdi. Gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla düzenlenen “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”na 150’ye yakın öykü katıldı. Kazananlar 21 Kasım’da gerçekleştirilecek açılış kokteylinde ödüllerini alacaklar.

Festivalin ayrıntılarına ve festival programına www.karahafta.com adresinden ulaşılabilir.

İlginizi Çekebilir