Nuran Durmaz ile Yaratıcı Yazarlık

6 haftalık yaratıcı yazarlık atölyesinde katılımcılar teorik ve uygulamalı bir eğitim alacaktır. İlk hafta etkin yazarlık için etkin okuma ve yaratıcı yazarlık üzerine bir giriş dersinde örnek okumalarla başlayacak, yaratıcılığı tetikleyen egzersizler ve atölye katılımcılarının yazdıklarının okunup analiz edileceği çalışmalarla devam edecektir. İkinci haftadan itibaren katılımcıların yazdıkları okunup geri bildirim verilmeye başlanacaktır. Atölyede iki, üç ve dördüncü haftalarda örnek okumalarda bakış açısı, olay örgüsü, karakter yaratma ve hikayeleştirme teknikleri incelenecektir.

Program:

Hafta Yaratıcı Yazarlık Üzerine

Hafta Teknikler – Okumalar

Hafta Teknikler – Okumalar

Hafta Teknikler – Okumalar

Hafta – Okumalar

Hafta – Okumalar

İlk haftadan katılımcıların üzerine çalışacakları ödev ve çalışmalar verilecek ve her buluşmada programa uygun olarak geri bildirim almaları sağlanacaktır. Bu atölyede katılımcılar, metinlere yönelik teknik konularda yetkinleşcek, yaratıcı bir yazma süreci oluşturacak ve bir yazarın geri bildirimiyle eleştirel bakış kazanacaklardır.

Nuran Durmaz: Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İlk romanı “Kayıp Düşler Peşinde” 2013 yılında, ikinci romanı “Salyangozun Yolculuğu” 2016 yılında yayımlandı. Halen yönetim danışmanlığı alanında çalışıyor ve İstanbul’da yaşıyor.

Eğitmen: Nuran Durmaz

Online

Narmanlı Sanat

16, 23, 30 Aralık, 6, 13, 20 Ocak Çarşamba 19:00-21:00

Daha detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.

İlginizi Çekebilir