Neue! Step, Neoklasik Müziğin Temsilcilerini Bir Araya Getiriyor

Zorlu PSM’nin “melankoli ve sonbaharın hüznünden ilham alan” yeni festivali Neue! Step 11-29 Eylül tarihleri arasında ilk kez düzenleniyor. Neue! Step, neoklasik müziğin temsilcilerini bir araya getirerek; minimal, ambient, deneysel, avangart türleri ile buluşturuyor.

Neue! Step’te çağdaş enstrümantal müziğin mabedi kabul edilen, Londra merkezli plak şirketi Erased Tapes’ten üç isim yer alacak. Yetenekli besteci Nils Frahm, farklı enstrümanlarla deneysel üretimlerde bulunan multi-enstrümantalist ve şarkıcı Peter Broderick ve klasik müziği minimalizmle buluşturan şarkıcı, söz yazarı ve piyanist Douglas Dare, festivalde Erased Tapes’i ve plak şirketinin müzikal dehasını temsil edecek.

Festival programında yeni dönem klasik müzik dünyasının en önemli Bach yorumcularından İzlandalı piyanist Víkingur Ólafsson, Berlin Filarmoni’nin 12 Çellisti, Diviner solo albümüyle Wild Beasts’in eski solisti Hayden Thorpe, Sylvain Chauveau ve Roberto Cacciapaglia gibi müzikte yeni arayışlarda bulunan ve müziğin anlamını genişleten sanatçılar yer alıyor. Tüm sanatçılar ve program için: www.zorlupsm.com

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet