Murat Gülsoy ile Edebiyat Seminerleri “RESİM” İmgesiyle Devam Ediyor

Daha derin okumak, daha iyi yazmak için…

Dilin imkanlarıyla çizilen dünyanın resmi her şeyi içine alabilecek kadar geniştir, öyle ki resim sanatını da içermeye kalkışır kimi zaman. Sözcüklerle anlatılan resimlerden, resim sanatının başrolde olduğu romanlara… Dorian Gray’in Portresi (O. Wilde), Merhamet Haftası (M. Ernst), Koleksiyoncu (J. Fowles), Beni Asla Bırakma (K. Ishiguro), Kumandanı Öldürmek (H. Murakami) değinilecek romanlardan bazıları.

Edebiyat sayısız kapısı olan bir saraysa eğer, her seferinde başka bir dünyaya girmek mümkün olmalı. Orada anlatılan hikayelerin birbirleriyle bağlarını kurmak, akrabalıkların izini sürmek, insanın ortak hayal gücünün yansımalarını izlemek iyi bir okur olmanın yanı sıra iyi bir yazar olmanın da yolunu açacak bir çaba. Murat Gülsoy bu bakış açısıyla hazırladığı yeni seminer dizisinde geçmişten günümüze edebiyat ustalarının mirasını yazar gözüyle inceliyor. Her seminer farklı bir imgenin peşinde türler arası bir yolculuk vaat ediyor.

Seminer 27 Şubat 2021 Cumartesi 14:00-16:00 saatleri arasında zoom üzerinden gerçekleşiyor. Seminer hakkında bilgi almak ve kayıt için: 05321735919

Nokta Beylerbeyi Edebiyat Seminerleri: RESİM

İlginizi Çekebilir