Murat Gülsoy ile Edebiyat Seminerleri “Resim-Ekfrasis” ile Devam Ediyor

Daha derin okumak, daha iyi yazmak için…

Dilin imkanlarıyla çizilen dünyanın resmi her şeyi içine alabilecek kadar geniştir, öyle ki resim sanatını da içermeye kalkışır kimi zaman. Sözcüklerle anlatılan resimlerden, resim sanatının başrolde olduğu romanlara… Dorian Gray’in Portresi (O. Wilde), Merhamet Haftası (M. Ernst), Koleksiyoncu (J. Fowles), Beni Asla Bırakma (K. Ishiguro), Kumandanı Öldürmek (H. Murakami) değinilecek romanlardan bazıları.

Edebiyat sayısız kapısı olan bir saraysa eğer, her seferinde başka bir dünyaya girmek mümkün olmalı. Orada anlatılan hikayelerin birbirleriyle bağlarını kurmak, akrabalıkların izini sürmek, insanın ortak hayal gücünün yansımalarını izlemek iyi bir okur olmanın yanı sıra iyi bir yazar olmanın da yolunu açacak bir çaba. Murat Gülsoy bu bakış açısıyla hazırladığı yeni seminer dizisinde geçmişten günümüze edebiyat ustalarının mirasını yazar gözüyle inceliyor. Her seminer farklı bir imgenin peşinde türler arası bir yolculuk vaat ediyor.

Seminerimiz 25 Nisan 2021 Pazar 16:00-18:00 saatleri arasında zoom üzerinden gerçekleşecektir. Seminer hakkında bilgi almak ve kayıt için: 05321735919

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod