Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi Seminerleri

İstanbul Modern’in yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern, gördüğü yoğun ilgi üzerine çevrimiçi seminerlerle devam ediyor. COVID-19 salgını nedeniyle sosyal mesafemizi koruduğumuz bu günlerde, Atölye Modern Çevrimiçi sonbahar döneminde de katılımcılarını tarihsel bilgiler edinerek, yeni bakış açıları geliştirerek çağdaş sanatı keşfetmeye davet ediyor.

Atölye Modern Çevrimiçi programı, katılımcıların yazın alanındaki sınırlarını geliştirebilecekleri Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, sanatın tarihsel gelişimini keşfe davet eden Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi ve tematik içeriğiyle yeni bir bakış açısı sunan Sanat Tarihi Seminerleri ile yirmi ikinci seminer dönemine 10 Ekim’de başlıyor.

MODERN VE ÇAĞDAŞ SANAT TARİHİ SEMİNERLERİ

19. yüzyıldan günümüze Batı sanatının evreleri nelerdir? Sanatçı ve sanat izleyicisi arasındaki ilişki nasıl değişir? Avangart sanat akımları çağdaş sanata nasıl ilham verir?

Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi Seminerleri 19. yüzyıldan günümüze Batı sanatının evrelerini, sanat üretimindeki estetik kaygıların değişimini, sanat, sanatçı ve sanat izleyicisi arasındaki ilişkilerin nasıl evirildiğini ayrıntılı olarak ele alıyor. Katılımcılarına, sanat tarihine giriş yapma, tarihsel bağlamlar oluşturma ve sanatta yeni okuma biçimleri geliştirme olanağı sunuyor.

Programın 1.,ve 2. haftası Prof. Dr. Esra Aliçavuşoğlu (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü), 3. ve 4. haftası Prof. Dr. Uşun Tükel (İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü), 5. ve 6. haftası Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu (Altınbaş Üniversitesi) 7.,8.,9. ve 10. haftasını ise Dr. Öğr. Üyesi Osman Erden (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü) tarafından yönetiliyor.

Atölye Modern Çevrimiçi’nin seminerleri ücretlidir. Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.

13, 20, 27 Ekim, 3, 10, 17, 24 Kasım, 1, 8, 15 Aralık, Salı, 19:30 – 21:30

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.

İlginizi Çekebilir