Michael Chekhov Atölyesi: Karakterinizi Dinlemek

Bir oyundan BİR KARAKTER YARATMAK, DİNLEMEK ile başlar: Oyuncuyu çevreleyen ruhsal imgeleri canlı varlıklarmış gibi dinlemek, yazarın metnini ve sahnenin verili koşullarını dinlemek, mekanı dinlemek, sanatsal kendimi bir oyuncu olarak dinlemek, seyirciyi ve zamanımızın ihtiyaçlarını dinlemek…

Bu atölyede Michael Chekhov’un karakter yaratma araçlarını araştıracağız – fiziksel çalışma, doğaçlama ve sahne çalışması vasıtasıyla “imgesel beden,” “imgesel merkezler,” “arzulama-hissetme-düşünme,” “psikolojik jest,” “amaçlar,” “ilişkiler,” “arketipler, ” “kişisel atmosfer, ” “karakterin ruhaniliği,” ve “dönüşüm.”

Bertolt Brecht’in “Kafkas Tebeşir Dairesi” oyununa ait bir karakter inşa ederken bu araçları kullanmayı öğreneceksiniz. “Günlük hayat-egonuzdan” vazgeçmek ve karakteri izlemek ne demektir? Bu, bilinmeyene bir yolculuk, heyecanlı bir maceradır.

Bu atölye, ciddi bir oyuncu olarak çalışmak isteyen herkese açıktır. Lütfen Bertolt Brecht’in “Kafkas Tebeşir Dairesi”sinden kısa bir monolog veya sahne hazırlayınız.

Son Başvuru Tarihi:  30 Temmuz 2017

Detay: http://tiyatromedresesi.org/

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet