Masal Festivali 23 Ağustos’ta Kartal’da Başlıyor

Kartal Belediyesi Masal Müzesi, Masal Festivali düzenliyor. Yazarların, sanatçıların ve eğitimcilerin katılımlarıyla atölye çalışmaları, söyleşiler, konserler ve animasyon gösterilerinin gerçekleştirileceği festival 23-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin açılışı 23 Ağustos 17:00’de Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in ve Şair Yazar Sunay Akın’ın katılımı ile gerçekleşecek. Açılıştan sonra Tiyatro Sanatçısı Hamit Demir, “Bir Dünya Masal” adlı oyununu sergileyecek.

24 Ağustos saat 12.00’de, Yazar Sabri Koz’un “Nasreddin Hoca: Dünyaya Açılan Penceremiz” adlı söyleşisi ile devam edecek olan festivalde; saat 16.00’da, Yazar Şermin Yaşar, “Çocuk ile Sohbet” adlı söyleşisini gerçekleştirerek kitaplarını imzalayacak. Saat 19.00’da, Tiyatro Sanatçısı Sevinç Erbulak, “Çocuklara, Yetişkinlere ve Çocuk Yetişkinlere Masallar” adlı performansını sahneleyecek. Saat 21.00’e gelindiğinde ise, Şair Yazar Sunay Akın’ın “Uçan Halılardan Apollo 11’e” adlı söyleşisiyle festivalin ikinci günü tamamlanmış olacak.

Festivalin son gününde; Yazar Ömür Kurt, “Çocuk Psikolojisi ve Masallar” adlı söyleşisini saat 13.00’te, Yazar Koray Avcı Çakman ise “Evvel Zaman İçinde” isimli söyleşisini saat 15.00’te gerçekleştirecek. Festival, aynı gün saat 20.30’da, Tiyatro Sanatçısı Levent Üzümcü’nün “Sanat ve Toplum” adlı oyununu sahneye koymasıyla bitecek.

Festival, Kartal Belediyesi Masal Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Festivalin diğer etkinlikleri şöyle:

23 Ağustos 2019

Geleneksel Çocuk Oyunları Atölyesi, Karagöz ve Hacivat Atölyesi, Ceren Kerimoğlu’nun ‘Masalın Büyüsü’ Söyleşisi, Masallardan Melodilere Çocuk Atölyesi, Prof. Dr. Bayram Durbilmez’in ‘Mitten Efsaneye Efsaneden Destana Dede Korkut’ Söyleşisi.

24 Ağustos 2019

Erken Çocukluk Anlatılarında Toplumsal Cinsiyet Atölyesi, Özcan Yüksek ile ‘Şehrazad’ın Sırları’ Söyleşisi, Küçük Prens Atölyesi, ‘Bir Bavul Masal’ Çocuk Tiyatrosu.

25 Ağustos 2019

Bebeğini Dik ve Oyna Bez Bebek Tasarım Atölyesi, Şapkadan Çıkan Masallar Atölyesi, Çocuklara Şarkılar Ritmik Oyunlar

İlginizi Çekebilir