Leica ile Fotoğraf Sohbetleri Devam Ediyor

Leica Camera Türkiye’nin düzenlediği ‘Leica ile Fotoğraf Sohbetleri’ serisi devam ediyor. Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleştirilen etkinliğin beşinci serisinde, Türk fotoğrafçılığınnın önemli isimleri Yusuf Darıyerli ve Erhan Şermet fotoğrafseverlerle buluştu.

Uzun yıllardır yürüttüğü proje ve platformlarla kültür-sanatın en büyük destekçilerinden biri olan Doğuş Grubu’nun şirketlerinden Leica Camera Türkiye, Türkiye’de fotoğraf sanatı ve sanatçısının gelişimine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. 7 Mart’ta fotoğraf dünyasının iki önemli ismini ağırlayan “Leica ile Fotoğraf Sohbetleri”, çok sayıda fotoğrafseverin katılımıyla keyifli bir sohbete dönüştü.

Belgesel nitelikli fotoğraf projeleriyle dikkat çeken Ozan Sağdıç ile birçok ulusal ve uluslararası karma/kişisel sergilerde ve projelerde yer alan Erhan Şermet, proje çalışmanın önemini, fotoğrafçıya sağladığı kazanımları ve tecrübelerini Leica Camera Türkiye eğitmenlerinden Murat Gür moderatörlüğünde gerçekleşen “Leica ile Fotoğraf Sohbetleri: “Her şey bir proje çalışmakla başlar!” etkinliğinde fotoğrafseverlerle paylaştı.

‘Leica ile Fotoğraf Sohbetleri’ etkinliğinin altıncı serisi ise, ‘Filmli Sohbetler’ başlığında gerçekleşecek. Herkesin ücretsiz olarak katılabileceği etkinliğin konukları, fotoğrafçılığın önemli isimlerinden Mehmet Kısmet ve Tahsin Aydoğmuş olacak.

Analogdan dijitale; klasik/özel tekniklerle ve farklı sunumlarla hayat bulan fotoğrafın karanlıkta kalan özel alanlar, alternatif baskı teknikleri, fotoğraf işleme yöntemleri ve programları, filmli-dijital veya dijital-filmli dönüşümler, dijital dünyada filmli fotoğraf efektleri, taramanın püf noktaları, kalibrasyon ve doğru renkler, baskı malzemeleri ve çeşitliliği gibi A’dan Z’ye fotoğrafa dair özel bilgilerin paylaşılacağı ‘Filmli Sohbetler’, 19 Mart’ta saat 18:30’da Leica Store İstanbul’da gerçekleşecek.

İlginizi Çekebilir