Kitap Sohbeti: “Patikaların İyi Yanı” Kıraathane’de

Roman ve denemelerinin yanı sıra, daha önce Sait Faik Hikâye Armağanı ve Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer bulunan öykü kitaplarına da imza atan edebiyatçı Behçet Çelik’le, Patikaların İyi Yanı adıyla yayımlanacak yeni öykü kitabını taze taze konuşmak için buluşuyoruz.

Behçet Çelik: 1968, Adana doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990’da mezun oldu. İlk öyküsü 1987’de Varlık’ta yayımlandı. Öykü, roman, deneme kitapları var. Gün Ortasında Arzu ile 2008’de Sait Faik Hikâye Armağanı’na, Diken Ucu ile 2011’de Haldun Taner Öykü Ödülü’ne değer bulundu. K24 ve Gazete Kadıköy’de yazıyor.

Mesut Varlık: 1980, İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi Tarih bölümünden ve Kültürel İncelemeler master programından mezun oldu. İletişim Bilimleri doktora çalışmasını sürdürüyor. 25 yıllık editörlüğü sırasında neredeyse her tür ve çeşitten kitabın editörlüğünü yaptı, birçok derginin yayın kurulunda yer aldı; söyleşileri, eleştiri yazıları, şiirleri, çevirileri birçok dergi ve kitapta yayımlandı. Türkiye’nin ilk kültürel incelemeler dergisi Kült’ün kurucusu, yayın yönetmeniydi. F. Jameson’ın Siyasal Bilinçdışı (Yavuz Alogan’la) dâhil çevirisini üstlendiği bazı kitaplar bulunuyor. Açık Radyo’da beş yıl boyunca üç ayrı program hazırladı, sundu. Konsol Kitapları’nın ve ONS-Yaşama Kültürü dergisinin yayın yönetmeni.

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi

3 Haziran Perşembe 21:00

Moderatör: Mesut Varlık

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.

İlginizi Çekebilir