Karagözüm İki Gözüm: Bir Serginin “Perde Arkası”

Yapı Kredi Müzesi’nde açılan “Karagözüm İki Gözüm” sergisi kapsamında 7’den 70’e herkese hitap eden bir karagöz sergisinin perde arkası ele alınıyor.

Sergide, Geleneksel Türk Gölge Tiyatrosu’nun önemli temsilcilerinden Ragıp Tuğtekin’in 1930’lu yıllarda yaptığı ve Yapı Kredi Müzesi Koleksiyonu’nda yer alan orijinal tasvirler, ustanın etkilendiği sanatçıların yanı sıra günümüz karagöz sanatçılarının işleriyle buluşuyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık editörlerinden Fisun Yalçınkaya’nın moderatörlüğünde düzenlenecek söyleşide, serginin küratörü Cengiz Özek, serginin tasarımını yapan Karşılaşmalar ekibi adına Sevim Sancaktar ve Yapı Kredi Kültür Sanat Sergiler Sorumlusu Elif Erdoğan, sergi fikrinin ortaya çıkmasından mekânın tasarlanmasına kadar uzanan süreci  anlatacaklar. Geleneksel Türk Gölge Tiyatrosu Karagöz’ün yeni bir yorumla izleyiciye sunulduğu serginin hikâyesi, sosyal mesafelenme döneminde fiziki bir sergi tasarlamak kapsamında ele alınacak.

Loca’dan canlı yayımlanacak olan söyleşi herkesin katılımına açık ve ücretsizdir. Söyleşiyi buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat’ın YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Katılımcılar

Cengiz Özek, Elif Erdoğan, Fisun Yalçınkaya, Sevim Sancaktar

29 Eylül 2020 Salı Saat: 18:00

Yapı Kredi Kültür Sanat – Youtube

Söyleşi

ÜCRETSİZ

İlginizi Çekebilir