İTÜ’de “Zamandan Zamana Yolculuk”

İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi geleneksel Türk tasvir sanatlarının öğelerini çağdaş bir bakış açısı ile yeniden yorumlayan minyatür sanatçısı Ruhsar Özer’in çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

Geleneksel Türk sanatı minyatürün temsilcilerinden Ruhsar Özer’in kişisel sergisi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlük Sanat Galerisi’nde açıldı.

“Zamandan Zamana Yolculuk” temasıyla bugün saat 16.30’da verilen davet ile açılan sergide, Özer’in hazırladığı 80’e yakın çalışma yer alıyor.

Sergide; efsaneler, masallar, öyküler, destanlar, efsaneleşmiş tarihi ve folklorik karakterler gibi konuları içeren çalışmalar görülebilecek.

Her gün saat 09.00 ile 20.00 arasında ziyaret edilebilecek sergi, 17 Nisan 2019 tarihine kadar sürecek.

Ruhsar Özer Kimdir?

İstanbul doğumlu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji-Pedagoji bölümü mezunu minyatür sanatçısı Ruhsar Özer, 1972’de Ord. Prof. Süheyl Ünver’in idaresindeki Tezhip ve Minyatür Atölyesi’nde çalışmalarına başlamış, tezhip ve minyatür alanında birçok eser üretmiştir.

Sanatçı yurtiçi ve yurtdışında birçok kişisel ve karma sergiler açmış, çeşitli festival ve bienallerde eserleri ile ülkemizi temsil etmiştir. Özer, geleneksel Türk sanatı olan “minyatür” hakkında seminerler vererek bu sanatın dünyaya tanıtımına da katkı sağlamıştır. Uluslararası müzelerin ve koleksiyonerlerin arşivinde de yer bulan Özer, 2010 İstanbul Kültür Başkenti Projesi kapsamında “İstanbul’un Ustaları”  ve 2017 Türkiye’nin Ustaları arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet