İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde “Taksitle Ölüm”

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Yapı Kredi Yayınları, Louis-Ferdinand Céline’in Taksitle Ölüm (Mort à crédit) romanının Türkçe’ye kazandırılması vesilesiyle bir edebiyat buluşması düzenliyor.

81 yıl sonra ilk defa Türkçe’ye çevrilen Taksitle Ölüm, romancı Hakan Günday, Yiğit Bener, Simlâ Ongan ve aktör Cansel Elçin’i bir araya getiriyor.

3 Ekim Salı günü saat 19:15’te İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlikte, 81 yıl sonra ilk defa Yapı Kredi Yayınları tarafından Türkçeye kazandırılan Louis-Ferdinand Céline’in Taksitle Ölüm kitabı konuşulacak.

Romancı Hakan Günday ile Céline’in eserlerini Türkçe’ye çeviren Yiğit Bener (Gecenin Sonuna Yolculuk, Yapı Kredi Yayınları) ve Simlâ Ongan (Taksitle Ölüm) ‘ın bir araya geldiği akşamda Fransız-Türk asıllı aktör Cansel Elçin de romandan Türkçe ve Fransızca bölümler okuyacak.

Louis-Ferdinand Céline’in Simlâ Ongan’ın çevirisiyle Türkçe’ye kazandırılan romanı Taksitle Ölüm, ilk kez 1936 yılında basılmıştı. Céline’in çocukluğu ve gençliğini anlattığı roman küfürbaz, asi, provokatif, sapkın, pornografik, müptezel, haz düşkünü, sınır ihlali yapan, kaotik, baba düşmanı bir metin.

Etkinlik Programı:

Taksitle Ölüm – Céline

Edebiyat Buluşması

3 Ekim Salı 19:15

İstanbul Fransız Kültür Merkezi

Yiğit Bener, Cansel Elçin, Hakan Günday, Simlâ Ongan

* Etkinliğin detayları ve rezervasyon için;

http://www.ifturquie.org/fr/events/taksitle-olum/

İlginizi Çekebilir