‘İspanyol Serenatları’ Türkiye’de İlk Defa CRR’de

Xavier De Maistre’nin Arpı ve Lucero Tena’nın Kastanyetinden ‘İspanyol Serenatları’ Türkiye’de ilk defa 23 Kasım’da CRR’de sahne alacak.

Günümüzün en önemli arpistlerinden Xavier de Maistre ve kastanyetin duayenlerinden Lucero Tena, ülkemizde ilk kez 23 Kasım’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bir araya gelecek.

Yenilikçi ve sınır tanımayan müzikal yaklaşımıyla arp repertuvarına zenginlik katan Xavier de Maistre, çağdaş sanatçıların eserlerinin yanı sıra Mozart’ın Piyano Konçertosu ve İspanyol besteci Joaquín Rodrigo’nun gitar için bestelediği ünlü Aranjuez Konçertosu gibi klasikleşmiş eserleri de yorumluyor.

Xavier de Maistre’nin Sony Classical etiketini taşıyan 6. albümü ‘Serenata Española’ gitar, piyano ve orkestra için yazılmış İspanyol eserlere odaklanıyor. Maistre’nin solo icralarının yanı sıra efsanevi kastanyet sanatçısı Lucero Tena ile düetleri de bulunuyor. İspanyol müziğini 300 yıllık bir zaman diliminde ele alan bu albüm, her iki sanatçının da enstrümanları üzerindeki hâkimiyetlerini göz önüne seriyor.

Xavier de Maistre ve Lucero Tena’nın müzikal uyumu, 23 Kasım Cumartesi akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda müzikal bir deneyim sunacak.

İlginizi Çekebilir