“Hayatımız Kitap” Programının Yeni Konukları Mine Soysal ve Güven Turan

Kitaba ve yayıncılığa odaklanan online “Hayatımız Kitap” programının 15 Ekim Perşembe akşamı yayınlanacak yeni bölümüne yazar ve yayıncı Mine Soysal konuk olacak. Türkiye Yayıncılar Birliği’nin hayata geçirdiği programın dördüncü bölümünde, programı hazırlayan ve sunan Metin Celal ile konuğu Mine Soysal; çocuk yayıncılığının sorunlarını, çözüm yollarını, Soysal’ın yayıncılığını ve yazarlığını konuşacaklar. “Hayatımız Kitap” programının 22 Ekim Perşembe akşamı yayınlanacak beşinci bölümünde ise Sibel Oral, şair, yazar ve çevirmen Güven Turan’ı ağırlayacak. Oral ile konuğu, Turan’ın yazma ve çeviri deneyimi; son dönem Nobel Edebiyat Ödülü’yle gündeme gelen şiirin tür olarak ülkemizdeki yeri; Türkiye’de edebiyat, okur eğilimleri ve okuma kültürü üzerine sohbet edecekler. 21.00-21.45 saatleri arasında Zoom üzerinden canlı yayınlanan program, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin YouTube kanalından da canlı olarak takip edilebilir.

Yayıncı ve yazar Metin Celal ile gazeteci ve yazar Sibel Oral’ın dönüşümlü olarak yönettiği “Hayatımız Kitap” programı, yayıncılık sektörünün paydaşlarını bir platform üzerinde bir araya getirerek gerek sektörde çalışanları gerekse sektörle ilgili kişileri, öğrencileri ve Türkiye Yayıncılar Birliği üyelerini bilgilendirmeyi; ufuk açıcı sohbetlerle geleceğe dair öngörüleri, sorunları, yeni fikirleri masaya yatırmayı; topluma yayıncılığı anlatmayı; okumanın önemi ve gerekliliği konusunda bilinç kazandırmayı ve yayıncılık sektörüne itibar kazandırmayı hedefliyor.

Uzun yıllardır yayıncılık dünyasına değerli katkılar sunmuş yayıncı ve yazar Metin Celal, online “Hayatımız Kitap” programında iki haftada bir perşembe günleri yayıncılar, genel yayın yönetmenleri ve editörlerle sohbet ediyor. Metin Celal ve konukları programda, yayıncılık sektöründeki gelişmeler, sorunlar, çözüm yolları, yayın politikaları ve okuma kültürü konularına yoğunlaşıyor. Deneyimli gazeteci ve yazar Sibel Oral ise iki haftada bir perşembe günleri yazarlarla sohbet ederek “Hayatımız Kitap”ta seyircilere, yazma deneyimleri, yeni kitapları ve Türkiye’de okur eğilimleri ve okuma kültürü konularında yoğunlaşan bir program içeriği sunuyor.

Her perşembe 21.00-21.45 saatleri arasında Zoom üzerinden online olarak yayınlanan “Hayatımız Kitap” programının yayın linki Türkiye Yayıncılar Birliği’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. Program, derneğin YouTube kanalından da eşzamanlı yayınlanıyor.

İlginizi Çekebilir