Habibi Funk Etkinliği 1 Şubat Gecesi Anahit Sahnesinde

Habibi Funk (Berlin), plaklarından yayılan 60’lar, 70’ler, 80’ler arap müzik dünyasından eklektik seçkileriyle 1 Şubat gecesi Anahit’te sizlerle buluşuyor.

Dans dolu bu gecede, Sudan Caz-Funk, Tunus disco müziği, Arap zouk gibi geniş bir müzik yelpazesinin yanı sıra, Ece Özel (Müstesna) ve Pelintakis karşınızda olacak. Organizasyon Contrapol ve Root.

Habibi Funk (DE)

Habibi Funk, Jannis Stürtz tarafından işletilen Berlin bazlı bir plak şirketidir. Son birkaç senesini eski Cezayir coladerası, Lübnan groove’u, Mısır diskosu, Fas funk’ı v.b gibi bir çoğunu araştırmaya ve vurgulamaya adamıştır. Habibi Funk şirketi, Arap müzik dünyası odaklı ender bulunan koleksiyonu sayesinde çeşitli mixler üstünde çalışıp bunları yeniden yayınlayarak müzik severlere Orta Asya ve Kuzey Afrika’nın canlı müzik geçmişinden Ahmed Malek, Al Masrieen, Fadoul, Daltan gibi isimleri yeniden tanıtmıştır.

Ece Özel (Müstesna)

Ece Özel; setlerinde electro’dan disco’ya, left- field’dan new wave ve techno’ya uzanan geniş yelpazesiyle izleyicisine dans pistinde yoğun anlar sunuyor. Yaklaşık 10 yıldır İstanbul elektronik müzik sahnesinde yer alan Ece Özel, Dekmantel, Boiler Room gibi uluslararası platformlarda bodrum escort setlerini paylaştı ve Renate, Golden Pudel, Boiler Room, Salon Des Amateurs, Sameheads, Kaiku, Garagenoord, Rive Rouge, Fold, Dekmantel Festival, Atlas Electronic, Camp Cosmic gibi birçok kulüp ve festivalde sahne aldı.

Pelintakis

Aktif olarak 2016’da başladığı Dj’liği derin bir tutkuyla yapan pelintakis; nu disco, deep house ,afro house, melodic house/techno gibi farklı janrları birleştirdiği çoğunlukla perküsif trackler içeren setleri ile performanslar sergiliyor. Bununla birlikte, üzerinde çalıştığı kendi prodüksiyonları ile müzikal fikirlerini evrenselleştirmeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir