Güncel Bir Mesele: Sanat Yönetimi

Türkiye’de İstanbul merkezli ilerleyen ancak son dönemde farklı şehirlerde de gittikçe önem kazanan özel destekli sanat kurumları ve girişimlerin sağlıklı ve kalıcı bir şekilde sürdürülmesinde büyük etki yaratacak olan profesyoneller kuşkusuz sanat yöneticileri olacak. Aysun bu modülde, bir profesyonel alan olarak Sanat Yönetimi’ni kültür ve işletme arasında oluşan bir çatışma ve paradoksun simgesi olarak ele alarak günümüzde yol açtığı global tartışmalar ışığında değerlendirecek.

Konuşmacı Hakkında: Istanbul’da doğan Aysun, Boğaziçi Üniversitesi’nde Sosyoloji okudu ve yüksek lisansını New York Üniversitesi Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. 2003 yılından itibaren İstanbul’da devam etmekte olduğu kültür ve sanat alanındaki profesyonel hayatında Dot Tiyatrosu ve Masumiyet Müzesi gibi farklı disiplinlerdeki kültür kurumlarında danışman ve yönetici olarak çalıştı ve bir yandan da 2005-2013 yılları arasında sanat yönetimi alanında Yıldız Teknik, Yeditepe and Mimar Sinan Üniversiteleri’nde ders verdi. 2008-2013 yılları arasında uluslararası kültürel işbirliklerini destekleyen network ve oluşumlarda– IETM (Brüksel), Balkan Express (Slovenya), Cimetta (Paris) ve AICA Türkiye – danışma ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2013 Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nun Danışma Kurulu’nda yer aldı. 2019 itibari ile ise Arter Müzesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2014-15 yıllarında Yapı Kredi Yayınları Sanat Dünyamız Dergisi’nin Güncel Durum ekinin yazarlığını ve editörlüğünü üstlendi. 2013’te moderatörlüğünü yaptığı Sanat Yönetimi Üzerine Konuşmalar serisinin kitabı gene Yapı Kredi Yayınları’ndan 2014’de yayımlandı. Esra A. Aysun 2014 yılından itibaren British Council Türkiye’de Sanat Direktörü olarak çalışmaktadır.

Tek seminer ücreti 100 TL. olup, katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.

Tek seminere katılım için biletler etkinlikten bir gün öncesine kadar Açık Diyalog Istanbul hesabına ya da etkinlik günü yalnızca mekan gişelerinden nakit ödeme yapılarak temin edilebilir. Detaylı bilgi için: apply@curatingcontemporaryart.org

Konuşmacı: Esra A. Aysun

21 Aralık 2019 Cumartesi 16:00

Akbank Sanat

SEMİNER

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod