Gediz Akdeniz’le XIII. Kozmos’tan Kaos’a Atölyesi

Atölye programı dört alt çalışma etkinliği şeklinde planlanmıştır. Ayrıca atölye çalışmalarına konu ile ilgili sanat, edebiyat, sinema, siyaset bilimi ve felsefe alanlarından konuk konuşmacılar ve katılımcılar  katkıda buluanacaktır.

Atölye I: Kuantum Fiziği ve Nedensellik, Kaos Teorisi, Karmaşıklık Bilimi ve Kaotik Farkındalık Simülasyon Kuramı.

Atölye II: Sinemada; Kaos Teorisi, Karmaşıklık Bilimi, Jean Baudrillard ve Kaotik Farkındalık Simülasyon Kuramı metaforları ve kritikleri.

Atölye III: Romanda ve şiirde; Kaos Teorisi, Karmaşıklık Bilimi, Jean Baudrillard ve Kaotik Farkındalık Simülasyon Kuramı metaforları ve kritikleri.

Atölye IV: Toplumsal hareketlerin protest niteliği ve mülteci hareketleri üzerinden Zuhur (Yeni Anarşi).

Davetli Misafir Konuşmacılar:

Sonsuz bir Tekrar, Sonsuz bir Çeşitleme: Canavarlar, Işık Şahin

Kayıp Otobanda kaybolmak, Taner Tımarcı

Sanat ve Psikoz, Erkan Ertekin

Konu ile ilgili tartışılacak örnek filmler: Dövüş Kulübü, Mavi Kadife, Kayıp Otoban, Bıçak Sırtı, Maç Sayısı, Miras, Paramparça Aşklar, Babil, Siyah Kuğu, Avatar, Casablanka, Sayko, Ben Madame Bovary Değilim, Osman Pazarlama, Şen Köfteci,  Kıyıda, Çırak, Mahalle, Ayakkabı ve Boğaz.

Konu ile ilgili tartışılacak örnek romanlar ve şiirler: Araba Sevdası, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat, Mai ve Siyah, Kürk Mantolu Madonna, Tutunamayanlar, Sessiz Ev, Kara Kitap, Benim Adım Kırmızı, Sevgili Arsız Ölüm, Buzdan Kılıçlar, Sürüklenme, Kitap-ül Hiyel, Yedinci Gün, Yedi Hariç, Kara Kefali ve Elde Var Sıfır. Ece Ayhan ve İlhan Berk şiirleri.

13-14-15 Eylül 2019

Gümüşlük Akademisi, Bodrum

Detay: https://www.gumuslukakademisi.org/

İlginizi Çekebilir