Evin Caz Hali “Ece Göksu & Can Çankaya” ile Devam Ediyor

Akbank Caz Festivali kapsamında düzenlenen Evin Caz Hali konserleri dizisi benzersiz caz performanslarını evinize getiriyor.

Türkiye caz sahnesinin farklı kuşaklarından müzisyenlerin performanslarına ev sahipliği yapan konser dizisi Nisan ve Mayıs boyunca her Cuma canlı yayında Akbank Sanat Instagram hesabında.

Ece Göksu; müzisyen bir ailenin çocuğu olarak Ankara’da dünyaya geldi. 5 yaşından itibaren piyano dersleri almaya ve Ankara Devlet Opera ve Balesi çocuk korosunda söylemeye başladı. 11 yaşında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümüne girdi. Üniversite yıllarında caz müziğine karşı olan ilgisi sayesinde ilk grubunu kurdu ve Ankara’da çeşitli mekanlarda söylemeye başladı. 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konsevatuvarına yatay geçiş yaptı, 2005 yılında piyano bölümünden mezun oldu. Istanbul’da, şehrin en önemli caz kulüplerinden biri olan Çırağan Sarayı’nda ki Q Jazz Bar’da söylemeye başladı. Nardis, İstanbul Jazz Center gibi şehrin önemli kulüplerinde ve ayrıca İstanbul Uluslararası Caz Festivali, Afyon Uluslararası Caz Festivali gibi önemli festivallerde sahne aldı. Budapeşte’de, Dubai’de konserler verdi. Aralarında Mavi Jeans ve Domino’s Pizza, Arçelik, Beko, Nescafe gibi birçok TV ve radyo jingle’ları seslendirdi.2007 yılında Fulbright bursunu kazandı ve sanat ve eğitimine ABD’de devam etmeye karar verdi. William Paterson Üniversitesi’nden de burs alarak New Jersey’de caz vokal masterına başladı. Mastır tezini Billie Holiday’in kompozisyonları üzerine yazdı ve bu tez kitap olarak UMI-Proquest tarafından basıldı. ABD’ye geldiğinden beri eğitim hayatının yanısıra önemli venüler de hala konserler vermeye devam eden Göksu, Türkiye’nin tek caz vokal masterlı caz şarkıcısı.

Can Çankaya; İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Trompet bölümünde lisans; William Paterson Üniversitesi Caz Piyano bölümünde yüksek lisans öğrenimi gördü. Türkiye, Avrupa ve Amerika’nın önemli konser salonlarında performanslar gerçekleştirdi; albüm kaydetti. Farklı topluluklar ve kendi grupları ile önemli müzik festivallerinde çaldı. Eserleri ve düzenlemeleri senfoni orkestraları tarafından yorumlandı. Piyanist olarak yer aldığı çeşitli caz ve alternatif müzik albümlerinin prodüktörlüğünü de yaptı.

24 Nisan 2020 Cuma 19:00

Akbank Sanat Instagram

İlginizi Çekebilir