Enis Rıza ve Ercan Kesal’la Zamanın İzinde

Enis Rıza ile Ercan Kesal, Zamanın İzinde kitabını konuşmak üzere 23 Ekim’de Yazar & Şair Buluşmaları‘na konuk oluyor. Moderatörlüğünü Ahmet Ersoy’un üstleneceği söyleşi Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Salonu’nda saat 17:00’de başlayacak.

Belgesel sinemacı, eğitmen ve yazar Enis Rıza ile hekim, yönetmen, oyuncu ve yazar Ercan Kesal’ın birlikte hazırladıkları, son yüz yılın Türkiye’sini fotoğraflar ve yazılar eşliğinde sunan Zamanın İzinde adlı çalışma, 2017’de Ayrıntı Yayınları’nın 1000. kitabı olarak yayımlandı. Kitap, Enis Rıza’nın seçtiği Türkiye coğrafyasının son yüz yılına tanıklık eden fotoğraflar ve Ercan Kesal’ın kendi hayatından esinlerle bu imgeler üzerine yazdığı metinlerden oluşuyor. Yazar & Şair Buluşmaları’nda bu kez Enis Rıza ve Ercan Kesal, Ahmet Ersoy’un moderatörlüğünde Zamanın İzinde projesinin oluşumu, fotoğraf, hafıza ve toplumsal bellek üzerine bir söyleşi gerçekleştirecekler.

“Geçmiş bitmemiştir, şarkıların, resimlerin ve umutların içinde sonsuz bir nehir gibi yenilenerek akar. Zamanın İzinde, bizi o nehrin sert kıvrımlarına götürür ve ışığın suda parladığı kısa anlara daldırıp çıkarır.”

– Zamanın İzinde, Ayrıntı Yayınları, 2017

Tarih: 23 Ekim 2018, Salı

Saat: 17:00

Yer: Demir Demirgil Salonu, Güney Kampüs

Etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbet