Dünya Kuklaları Buluşuyor

4.Uluslararası Ankara Kukla Festivali’, Ankara’nın 34 yıllık köklü kukla tiyatrosu olan Tiyatro Tempo ve Ankara Üniversitesi ortaklığında gerçekleştiriliyor. Festival bu yıl 12-21 Ekim arasında Türkiye dışından 9 ülkeden katılacak tiyatro gruplarını ağırlayacak. Festivalde, her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik oyunların yanı sıra atölyeler, söyleşi ve bir de sergi yer alacak.

Tiyatro Tempo’nun ‘Köpek Olmak İstemiyorum’ ve Moldova’dan İzvoraşul Vesel Tiyatrosu’nun ‘Prenses Benek’ adlı çocuklara yönelik oyunlarla festival 12 Ekim’de başlayacak. 21 Ekim’de sergilenecek son oyun ise İstanbul’dan Tarla Zanat grubunun ‘Çerçeve İki’ adlı oyunu.

Tiyatro Tempo, festivalin resmi açılışını Ankara Üniversitesi-D.T.C.F. Farabi Sahnesi’nde ‘Sokrates’in Son Gecesi’ oyununu sergileyerek yapacak. Festivale Avusturya, Tayvan, Moldova, Avustralya, Hollanda, Bulgaristan, İsrail, Fransa ve Beyaz Rusya’dan kukla tiyatroları katılıyor. Türkiye’den Tiyatro Tempo dışında İstanbul’dan üç, Eskişehir’den bir topluluk katılıyor. İstanbul’dan festivale katılan konuklardan birisi Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu. Ali Poyrazoğlu içinde kukla üzerine fıkra, küçük hikâyeler ve kendi kukla deneyimlerinin de yer aldığı ‘Asi Kuş’ adlı interaktif oyunuyla Uluslararası Ankara Kukla Festivali’nin resmi kapanış oyununu sergileyecek.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet