Don Kişot Eseri Ustaların Müzesinde Sergilenecek

Mersin’de, 18 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüme yeteneğini kaybeden ve ip figürleri ile yaptığı resimlerle dünyaca ünlenen 53 yaşındaki Ahmet Yeşil’in ‘Don Kişot’ temalı eseri Almanya’nın ünlü müzesi Mönchehaus Museum Goslar’ın sanat kurullarından geçerek, koleksiyona kabul edildi.

Ünlü ressamlar Nuri Abaç, İlhan Çevik ve Ernür Tüzü’nden eğitim alarak kısa sürede sanatsal çizgisini saptayan Ressam Ahmet Yeşil’in 35 yıldır sürdürdüğü sanatsal çalışmalarındaki başarı grafiği her geçen gün yükseliyor. Türkiye’nin dışında, Tunus, Hollanda, Fransa, Almanya, Kanada, İsviçre, Romanya, Tayvan ve ABD’de sergiler açan Yeşil, birçok sanatçı ile birlikte geçtiğimiz yıllarda katıldığı ‘Don Kişot’ temalı proje kapsamında bir çalışması başta Ankara, İstanbul, İzmir ve Almanya’da sergilendi.

Sergi kapsamında Yeşil’in eserini değerlendiren Türk ve Alman küratörler tarafından Mönchehaus Museum Goslar’a önerildi. Müzenin sanat kurulundan geçen Yeşil’in resmi, Picasso, Gustav Dorê, Salvador Dali, Le Corbusier, A.Paul Weber, Kiefer Keller gibi ustaların eserlerinin bulunduğu daimi sergideki koleksiyonda sergilenecek.

Eserinin usta sanatçılarının çalışmaları ile bir arada yer almasının kendisini son derece mutlu ettiğini belirten Yeşil, “Müzede, sanat tarihine mal olmuş sanatçıların, ustaların çalışmaları bulunuyor. Bunların yanında yer almak hem heyecanlandırıyor, coşturuyor hem de konsantrasyonumu en üst seviyeye çekiyor” dedi.

İlginizi Çekebilir