Doğumunun 200. Yılında Marx ‘Assos’ta Felsefe’ Etkinliğinde Anılacak

18 yıldır düzenli olarak gerçekleşen ve gelenekselleşen Assos’ta Felsefe adlı etkinliğin bu yılki uluslararası toplantısı 2-5 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleşecektir. Felsefe tarihinin en önemli filozoflarından birisi olan Aristoteles’in yaşamının bir bölümünü geçirdiği ve felsefe eğitimi verdiği antik Assos kentinde yapılan ve Felsefe Sanat Bilim Derneği’nin Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr.Örsan K. Öymen’in öncülüğünde gerçekleşen sempozyum etkinliğine, yurt dışından ve yurt içinden öğretim üyeleri, öğrenciler ve alan dışından felsefe meraklıları katılıyor.

Bu yılki sempozyum konusu, doğumunun 200. Yılı vesilesiyle, felsefe tarihinin en önemli filozoflarından birisi olan 19. Yüzyıl Alman filozofu Karl Marx olacak. Marx’ın Siyaset Felsefesi’nin farklı bakış açılarıyla ele alınacağı sempozyuma, Prof. Dr. Richard Miller (Cornell Üniversitesi), Prof. Dr. Andrew Chitty (Sussex Üniversitesi), Prof. Dr. William H. Shaw (San Jose Eyalet Üniversitesi), Prof. Dr. Tony Smith (Iowa Eyalet Üniversitesi), Prof. Dr. Karsten J. Struhl (New York Şehir Üniversitesi), Prof. Dr. Türker Armaner (Galatasaray Üniversitesi), Prof. Dr. Doğan Göçmen (Dokuz Eylül Üniversitesi), Yard. Doç. Dr. Larry Udell (West Chester Eyalet Üniversitesi) ve Yard. Doç. Dr. Jan Kandiyali (İstanbul Teknik Üniversitesi) konuşmacı olarak katılacak.

Etkinlik çerçevesinde aynı zamanda, Antik tiyatroda, Anne Monika Sommer-Bloch, bir klasik müzik keman dinletisi de gerçekleştirecek.

Toplantı ücretsiz ve herkese açıktır. Ayrıntılı bilgi ve “on-line” kayıt için: www.philosophyinassos.org

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbet

pod mod