Distopik Bir Masal “Hakikat, Elbet Bir Gün”

Bütün normallerin değiştiği, değerlerin alt üst olduğu ‘uzak’ bir ülke. Kargalar, fareler sokakları istila etmiş, şairler, yazarlar mazgallara hapsolmuş. Bir genç, doğum gününde, doğduğu evin sokağında gözaltına alınır. Sebebi bilinmez ve bilinmeyecektir.

Karanlık bir masalın içindedir artık, boynuna, göğsüne ve sırtına üç darbe alır ve artık sokaktadır. Ülkede bu ‘halk düşmanını yakalamak için seferberlik ilan edilir. Televizyonlar, kargalar, fareler, ayılar ve insanlar… Herkes bu sarı T-shirt’lü gencin peşindedir. Ülke genelinde sarı yasaklanır. Hayat durma noktasına gelir ve son olarak artık güneş doğmayacaktır.

Hakikat Elbet Bir Gün, yaralı bir masumun, bir gün hepimizin cebinden çıkması muhtemel o son mektubunun hikayesidir. Distopik bir masal, güneşin bir gün mutlak doğacağına, hakikatin elbet bir gün ortaya çıkacağına inananların isyanı. Bir yıllık bir adalet arayışı.

Tiyatro

Tarih: 11 Ağustos 2020

Saat: 21:00

Mekan: Kadıköy Belediyesi Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosu

Tiyatro D22

Bilet Fiyatı : 25 TL

Etkinlik kuralları:

– Katılımcılar/izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.

– Katılımcılar/izleyiciler alana girerken muhakkak maske takmalı ve konser süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılacaktır. Maske takmamakta ısrar edenler etkinlik alanı dışına çıkarılacaktır.

– Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir.

– Konser alanına dışardan su dışında yiyecek ve içecek alınmayacaktır.

– Etkinlik alanı girişinde dezenfektan, ateş ölçer gibi koruyucu donanımlar bulundurulacaktır.

– Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.

– Tüm yaş çocuk grubu bilete tabidir.

-Etkinliklerin yaş sınırı sayı ile belirtilmiştir. Belirtilen yaşın altındaki çocukların gösterime getirilmemesi önemle rica olunur.

– Gösterimlerimiz saat 21.00’da başlar. Gösterim başladıktan sonra içeriye seyirci alınmayacak, geç gelen izleyicilerimiz ise ikinci perdede içeri girebilecektir.

İlginizi Çekebilir