Çocuk Kitapları Yayıncılığı ve Editörlüğüne Giriş Atölyesi İçin Kayıtlar Başladı

Yoğun ilgi gören ve katılımcılar tarafından çok olumlu geri bildirimlerde bulunulan Çocuk Kitapları Yayıncılığı ve Editörlüğüne Giriş 27 Temmuz’da yeniden başlıyor!

Türkiye Yayıncılar Birliği 2012’den bu yana sürdürdüğü Yayıncılığa Giriş, Editörlük, İleri Editörlük, Yayıncılıkta Pazarlama-Satış, Online Düzeltmenlik, Online Dijital Pazarlama eğitimleriyle Türkiye yayıncılığına nitelikli insan gücü katkısı vermeye devam ediyor. Koordinatörlüğünü Sevengül Sönmez’in yaptığı yayıncılık eğitimleri, alanın ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam ederken yayıncılık profesyonellerinin de bir araya gelmesini sağlıyor.

Çocuk kitapları editörü olarak uzun yıllardır farklı yayınevlerinde çalışan, çocuk edebiyatıyla ilgili ulusal ve uluslararası çok sayıda sempozyuma, konferansa, kongreye katılan Ebru Akkaş’ın yürüteceği atölyede bir metnin çocuk kitabına dönüşürken yazar, çizer, yayınevi ilişkisinin nasıl ilerlediği; içeriğin nasıl işlendiğine dair süreçler incelenecek. Çevrilecek kitapların nasıl seçildiğinden editörün çevirmenle mesaine, yazar ile editör ilişkisinden çocuk kitapları editörünün satış, pazarlama birimleriyle neden daha yakın çalışması gerektiğine dair tüm konular ele alınacak.

Uygulamalara ve incelemelere de yer verilecek atölyeye konuk olarak katılacak çizer Pelin Turgut ve Türkiye’nin önemli çevirmenlerinden Sevin Okyay çalışma pratiklerini ve deneyimlerini aktaracaklar. Sevengül Sönmez de ilk derste OKUYAY Platformu ve Okuma Kültürü Araştırması hakkında bilgi verecek.

Zoom üzerinden online olarak yürütülecek atölyeye yayınevlerinde bu alanda çalışmak isteyenler, editörler, üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyanlar ve çocuk kitaplarına ilgi duyanlar katılabilirler.

27 Temmuz- 7 Ağustos 2021 tarihleri arasında 4 oturum olarak planlanan 12 saatlik atölyenin kontenjanı 15 kişiyle sınırlıdır.

Katılımcılara eğitimin sonunda Türkiye Yayıncılar Birliği Katılım Sertifikası verilecektir.

Detaylı bilgi ve eğitim programı için tıklayın.

İlginizi Çekebilir