Çevirimiçi Etkinlik: “Anlatı Mekanının Kurgusu İçinde Teşhir ve Temsilin Rolü”

‘Çağdaş Sanat ve Küratörlük’ Seminer Programı kapsamında Akın Nalça’nın gerçekleştireceği ‘Anlatı Mekanının Kurgusu İçinde Teşhir ve Temsilin Rolü’ seminerinde, konuşmacı içerik ya da hikayenin kendini doğrudan anlatımı ve bir anlatı perspektifi içinde bütünsel olarak kurgulanması ile mekansal referanslar içinde teşhirin ve temsilin bilincin katmanlarına hitap etmesi konularını ele alacak.

Akın Nalça, Güzel Sanatlar Yüksek Okulu grafik bölümünden mezun oldu. Grafik tasarımcı olarak başlayan profesyonel yaşamını bir süre sonra 3. Boyut ve mekansal iletişim alanında yoğunlaştı. Sergileme tasarımı ve çevre grafiği alanındaki çalışmaları 1996 ya kadar kadar sürerken Burkhardt Leitner ile tanışması aynı zamanda modüler sistemler alanında büyük bir markanın projelerine girmesine sebep oldu. Bu alanda 2000’li yılların başından bu yana tasarladığı bazı ürünler Design Turkey, IF, red dot, german design council tasarım ve brand ödülleri aldı. Ayrıca mekan tasarımı alanında da bazı projeleri ödüllendirildi.

Türk tasarımına kalıcı bir katkı sağlamak amacıyla Akın Nalça yayınları 2003 yılında başlayıp 2017 yılına kadar sürdü. 2004 yılında farklı mekan ve mekan yapı sistemleri ile çözümlerinin yer aldığı Terminal design aynı zamanda mekansal projeler ve tasarım üretimini sürdürmeye devam ediyor. 2016 yılında 20 yıldır işbirliği içinde bulunduğum Burkhardt Leitner markasını ve üretim haklarını alarak Almanya başta olmak üzere global pazarda faaliyetimizi devam ettiriyor. German Design Council üyesi olup GMK, ETMK, SSTD gibi derneklerin yönetim kurullarında görev aldı.

Akbank Sanat

25 Mart 2021 Perşembe 18:00

Detaylı bilgi için tıklayın.

İlginizi Çekebilir