Çağdaş Sanat Yazımı, Yazı ve Kürasyon Arasındaki İlişki

Takvimdeki-boşluğu-dolduralım sendromunun öncülüğünde çok fazla sergi açıldı. Bir yazar olarak, bir sergi hakkındaki araştırma ve düşüncelerin genellikle bir konu üzerine yazı yazma sürecinden çıktığını düşünüyorum.

Konuşmacı Hakkında: Alistair Hicks, 21. yüzyılın çağdaş sanat araştırması Global Sanat Pusulası‘nın yazarıdır. 2019 yılında Pera Müzesi’nde The Time Needs Changing, ve Antwerp’te yer alan Axel Vervoordt Galerisi’nde The Crime of Mr Adolf Loos isminde iki serginin küratörlüğünü üstlendi. The Spectator, The Times ve Vogue gibi farklı yayınlarda sanat eleştirmenliği yaptı. School of London (Phaidon, 1989) ve New British Art in the Saatchi Collection (Thames & Hudson, 1989) kitaplarını yazdı. Şu an Francis Bacon’la ilgili üç kitap, sanatçılar üzerinden İstanbul ve Chateau LaCostenin heykelleri üzerine çalışmaya devam ediyor.

Not: Bu seminer İngilizce dilinde olacaktır.

Tek seminer ücreti 100 TL. olup, katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.

Tek seminere katılım için biletler etkinlikten bir gün öncesine kadar Açık Diyalog Istanbul hesabına ya da etkinlik günü yalnızca mekan gişelerinden nakit ödeme yapılarak temin edilebilir. Detaylı bilgi için: apply@curatingcontemporaryart.org

SEMİNER

Konuşmacı: Alistair Hicks

22 Kasım 2019 Cuma 18:00

Açık Diyalog İstanbul

İlginizi Çekebilir