‘Bir Umutlu Yürüyüş Nezihe Meriç Sempozyumu’, 6-7 Aralık’ta Nilüfer’de

‘Yılın Yazarı Nezihe Meriç’ etkinlikleri, 6-7 Aralık 2019 tarihlerinde Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenecek

Nilüfer Belediyesi Kütüphanelerinin yıl boyunca düzenlediği “Yılın Yazarı Nezihe Meriç” etkinlikleri, 6-7 Aralık 2019 tarihlerinde Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenecek “Bir Umutlu Yürüyüş Nezihe Meriç Sempozyumu” ile sona erecek.

Nezihe Meriç’in ve edebiyatının ayrıntılı olarak ele alınacağı sempozyuma çok sayıda değerli yazar, sanatçı ve akademisyen katılacak.

Sempozyum için özel olarak hazırlanan ‘Varım Diyorum İnanmalısınız’ adlı müzikli bir okuma da açılış kapsamında izleyiciyle buluşuyor. Ebru Nihan Celkan’ın yönettiği gösteride Barış Gönenen, Emel Çölgeçen ve Şebnem Köstem, Nezihe Meriç’in hikâyelerinden okumalar gerçekleştirecek.

Bir Umutlu Yürüyüş Nezihe Meriç Sempozyumu ile eşzamanlı olarak ‘Öykülerin Nezim’i’ başlıklı otobiyografik sergi de izleyiciyle buluşacak.

Sempozyumun açılış konuşmacısı Ayfer Tunç olurken, kapanış konuşmasını ise İnci Aral gerçekleştiriyor. Yılın Yazarı Öykü Ödülü töreninin de gerçekleştirileceği sempozyumda öykü seçkisi, bildiri kitabı ve yıl içinde düzenlenen etkinliklerin bir özetinden oluşan Yaratıcılığın İzinde kitabı da bedelsiz olarak katılımcılara dağıtılacak.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod