“Belleğe Doluşan Tüm Anılar” Sergisi Endless Art Taksim’de

Hanefi Yeter, Belleğe Doluşan Tüm Anılar sergisinde, malzeme ile kurduğu bağı, kendine ait bir biçime ulaştırarak gündelik olanla bir araya getiriyor.

Aşkı, inançları, politika ve felsefeyi heyecanını hiç kaybetmeden sözle harmanlayarak eserlerine aktaran Yeter’in Belleğe Doluşan Tüm Anılar sergisi Endless Art Taksim’de devam ediyor.

Birçok nesneyi eserlerinde kullanmaktan çekinmeyen Hanefi Yeter’in malzemeyle kurduğu bağ cesurca ve oldukça kuvvetlidir. Eserlerinde farklı malzemeleri kullanma isteği, yeni ifade yollarının peşinden gitmesine olanak sağlamaktadır. Sanatçı, dönüşen ve değişmekte olan hatıralarla ilgilidir. Bu hatıralar kimi zaman toplumun belleğinde kimi zaman kişisel tarihimizin bir parçasındandır. Ancak hepsinin ortak noktası Yeter’in bu anıları içinde bulundukları zaman tünellerinin birer parçası olmaktan çıkarmak, bizlere hatırlatmak istemesidir. Kimisiyle yüzleşmemizi, kimisiyle övünmemizi hatta kimisinden utanmamızı ister gibidir, tüm bu ifadenin kuvvetini ise kullandığı malzemeler tamamlar.

Görmenin her zaman özel bir kavram olduğunu, görünenden daha yoğun bir deneyim gerektirdiğini belirten sanatçı, sanat yaşamının farklı dönemlerine ait eserlerinden oluşan bu sergisinde, onun süzgecinden geçen, duygu, düşünce ve hatıraları deneyimlememizi sağlıyor.

“Belleğe Doluşan Tüm Anılar” sergisi, 15 Kasım 2018 tarihine kadar Endless Art Taksim’de görülebilir.

İlginizi Çekebilir