Bakmak Dinlemek Okumak: Çocuk Kitabı Resimlemek

“Bakmak Dinlemek Okumak” söyleşileri devam ediyor. Kültür, sanat ve yayıncılık dünyasını, okuduklarımızı, baktıklarımızı ve dinlediklerimizi Instagram’da canlı yayında, farklı konuklarla konuşuyoruz.

“Annemin Çantası”, “Babamın Battaniyesi”, “Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız’dan?”, “Sarayda”, “Üç Kedi Bir Dilek”, “Kolları Ayaklarında Bay Fi’nin Klarneti, “Rüzgârla Uçan Çocuk”, “Bal Avcısı Küçük Piti”, “Gökyüzüne Düşen Kız”, “Parmakkız”…

Bu haftanın konukları geçtiğimiz günlerde çizimleriyle Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen yarışmada Ulusal Çocuk Kitabı İllüstrasyonu dalında ödül alan, kelimenin tam anlamıyla rengârenk birer kariyer sahibi olan illüstratörlerimiz Ayşe İnan ve Buket Topakoğlu. Resimleriyle çocukların hayal dünyalarını renklendiren her iki illüstratörümüz de müthiş metinlere hayat verdi. Bu söyleşide resimledikleri çocuk kitaplarından metinlerle ve yazarlarla olan ilişkilerine, yaratım süreçlerinden resimlemede kullandıkları tekniklere ödüllerle taçlanan illüstratörlük serüvenlerini konuşuyoruz. Yaratıcı Drama Eğitmeni Çiğdem Odabaşı soruyor, Ayşe İnan ve Buket Topakoğlu yanıtlıyor.

Instagram üzerinden canlı olarak düzenlenecek sohbete buradaki linke tıklayarak katılabilirsiniz.

Katılımcılar

Ayşe İnan, Buket Topakoğlu, Çiğdem Odabaşı

16 Ekim 2020 Cuma Saat: 19:00

Yapı Kredi Kültür Sanat – Instagram

ÜCRETSİZ

İlginizi Çekebilir