Asuman Susam Yeni Kitabı “Açıklığa Doğru” ile Kıraathane’de

Asuman Susam’ın yeni kitabı Açıklığa Doğru, bizi Türkçe şiir ve edebiyat üzerine düşünme biçimi ve kapsayıcılığıyla heyecanlandırdı.

Bu kitabı Susam’dan dinlemek için Mesut Varlık’ın moderatörlüğünde buluşuyoruz bu akşam. Bir şairin, bir yazarın başka şair ve yazarların eserlerine bakışını yansıtan Açıklığa Doğru’dan yola çıkacak ama muhtemelen akşam ilerledikçe tek bir kitap üzerine değil, nice kitap ve bütün bir edebiyat üzerine konuşurken bulacağız kendimizi. Bekleriz!

Everest Yayınları’nın kitaba ilişkin tanıtım notundan:

“Açıklığa Doğru debiyatın kendine has meselelerini diğer disiplinleri de içine alan çoğulcu bir bakışla yazar-metin-okur üçgeninde irdeliyor. Asuman Susam, Türk edebiyatının köşe taşı/çağdaş şair ve yazarlarının eserlerine yazar, eleştirmen, ama her şeyden önce bir okur bakışıyla yaklaşırken bugüne dek heybesinde biriktirdiklerini paylaşıyor. Behçet Necatigil’den Nilgün Marmara’ya, Anita Sezgener’den Bülent Keçeli’ye, Süreyya Berfe’den Ethem Baran’a, Elif Sofya’dan Mustafa Irgat’a, Hulki Aktunç’tan Suat Derviş’e birçok yazar ve şairin metinlerine odaklanılan yazılarda, özellikle şiirin sorunsalları, açmazları ve çıkış noktaları üzerine incelikli görüşler sunuluyor.”

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi

18 Haziran Cuma 21:00

Moderatör: Mesut Varlık

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.

İlginizi Çekebilir