Aslıhan Tekinırk ile Sinemanın Sanattan İlham Aldığı Anlar

Oscar Wilde “Hayat sanatı, sanatın hayatı taklit ettiğinden daha fazla taklit eder.” demiş. Sinema da öyle. Bazen bir film izlerken bir sahne o kadar tanıdık gelir, ama bir türlü bunu nerde görmüştük, çıkaramayız.

Bu atölyede sinemanın sanattan ilham aldığı anları, filmin sanatla dansı konuşulacak. Shutter Island (Martin Scorsese, 2010), Melancholia (Lars von Trier, 2011), The Dark Knight (Christopher Nolan, 2008), Psycho (Alfred Hitchcock, 1960), Inherent Vice (Paul Thomas Anderson, 2014) gibi filmler kostümleriyle, çekimleriyle, sahneleriyle ünlü sanat eserlerinden yararlanan filmler incelenecek.

Aslıhan Tekinırk, BELS’den University of Cambridge IGCSE sertifikalarıyla ve Uluslararası Bakalorya Diploma Programı’nda Görsel Sanatlar (IBDP High Level Visual Arts) okuyarak, “Görme Engelleri: Fransız Empresyonizminin Arkasındaki Sır” başlıklı teziyle mezun oldu. 2015 yılında ilk sergisi olan “Kaos” gerçekleştikten sonra Milano Politecnico Üniversitesinde Mimarlık Bölümünü kazanmasıyla İtalya’ya taşındı. Şu anda Milano Brera Güzel Sanatlar Akademisinde Resim Bölümünde eğitimini devam ettirmenin yanısıra, ikinci sergisi “Kosmos” için hazırlanmaktadır. Milano’da bir çok kültür sanat, aile eğitim merkezlerinde sanat ve moda tarihi içerikli atölyeler gerçekleştirdikten sonra sunumlarını Türkiye’de Cadde Kültür Sanat ve Mone İstanbul gibi platformlarda online olarak devam ettirmektedir. Sipariş ile tablo ve mural yapmakta, Trendus gibi magazinlerde yazı yazmakta, sanat tarihi hakkında özel dersler de vermektedir…

Narmanlı Sanat

Eğitmen: Aslıhan Tekinırk

17 Nisan Cumartesi 16:00-17:30

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha betbahsinebetgarantigrandpashabetmeritbetkareasbetportbet giriş

pod mod