Armağan Lale’yle Bir (İlk) Filmin Yolculuğu

Her şey bir senaristin zihnindeki ilk kelimeyle başlar ya da yönetmenin imgelemindeki ilk sahneyle… Yapımcılığın altını türlü marifetlerle doldurmak gerekse de en güzel yanı bir hayali birinci ağızdan duyduktan ve aynı hayali paylaşmaya başladıktan sonra onun gerçekleşmesi için yapılması gereken her şeyi yapmak ve her parçasına hakim olduğun bir dünyayı yaratıcısıyla inşa etmek.

Dört haftalık bir program olarak tasarlanan Bir (İlk) Filmin Yolculuğu Atölyesi, üretiminden dağıtımına bir filmin yolculuğundaki yaratıcı ve finansal süreci aktarmayı hedefliyor. Bunu yaparken, kendine has bir yolculuğu olan ilk film yapım süreci de bir örnek film incelemesiyle ele alınacak.

Birinci Hafta: Omuz Omuza Bir Süreç: Yönetmeninin ve Yapımcısının Gözünden *KAYGI’nın Yolculuğu

Konuk: Ceylan Özgün Özçelik

*Atölye başlamadan bir hafta önce filmin izleme linki katılımcılarla paylaşılacak.

İkinci Hafta: Fikrimi Profesyonellerle Paylaşmak İstiyorum

Sunum Dosyası ve Bütçe Nasıl Hazırlanır, Nasıl Sunulur?

Üçüncü Hafta: Sete Çıkma Vakti Geldiğinde

Ekibi Büyütürken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Prodüksiyon ve Post Prodüksiyon Süreci Nasıl Tasarlanır?

Dördüncü Hafta: Filmimizi Tamamladık, İzleyiciyle Nasıl Buluşacak?

Festivaller ve Vizyon. Bir Filmin Dağıtım Stratejisi Nasıl Tasarlanır?

Konuk: Marsel Kalvo

Armağan Lale: Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Filmada’yı kurmadan önce çeşitli haber kanallarında program ve belgesel departmanlarında çalıştı. 45 senelik geçmişe sahip yapım ve dağıtım şirketi Umut Sanat’ta prodüksiyon asistanı olarak görev aldı; uluslararası CBS ve Carsey Werner gibi şirketlerin format temsilciliğini yaptı. Armağan, kolektif üretime açık yönetmenlere yol arkadaşlığı yapmak arzusuyla 2013 yılında Filmada’yı kurdu. Yapımcısı ya da ortak yapımcısı olduğu filmler Berlin, SXSW, Sitges, Karlovy Vary ve DokuFest dahil birçok uluslararası festivalde gösterildi. Armağan, DAE Avrupa Belgesel Birliği üyesi.

2-9-16-23 Aralık 2020

19:30-22:30, Çarşamba günleri

Online, Zoom

(4 hafta, haftada 3 saat, toplam 12 saat)

Gümüşlük Akademisi

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.

İlginizi Çekebilir