Akıngüç Resim Ödülü Yarışması Başladı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), tarafından her sene düzenlenen ‘Akıngüç Ödülü’ bu yıl resim alanında veriliyor. İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), her yıl farklı alanlarda verdiği Akıngüç Ödülü’nü, 2017’de genç ressamları desteklemek üzere sanata ayırıyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) tarafından her sene düzenlenen ‘Akıngüç Ödülü’ bu yıl resim alanında veriliyor. İKÜ’ye sanat koleksiyonunu bağışlayarak üniversite koleksiyonunu temellendiren, kurum bünyesinde düzenli sanat etkinlikleri gerçekleştirerek sanat galerisini destekleyen ve sanatı eğitimin her aşamasında önemli bir yere koyan İKÜ Mütevelli Heyet Onursal Başkanı, İnşaat Yüksek Mühendisi Fahamettin Akıngüç başta olmak üzere Akıngüç ailesi adına gerçekleştirilen yarışma, genç ressamları desteklemek amacını taşıyor.

Başvurular 29 Eylül 2017 Tarihine Kadar Devam Edecek

Devrim Erbil, Halil Akdeniz, Aydın Ayan, Ekrem Kahraman ve Denizhan Özer’in Seçici Kurulu oluşturduğu Akıngüç Resim Ödülü Yarışması, 40 yaşından gün almamış tüm sanatçılara açık olacak. Seçici Kurul tarafından, sergilenmeye değer bulunan eserler belirleneceği yarışmada, sergilenmeye değer bulunan eserler içinden ödüle layık görülen resim seçilecek.Konu sınırlamasının bulunmadığı ve Seçici Kurul’un uygun bulması halinde ‘Mansiyon’ ödülünün de ayrıca verileceği Akıngüç Resim Ödülü Yarışması’nda, sergilemeye değer görülen eserler Kasım ayında İKÜ Sanat Galerisi’nde (İKÜSAG) 3 hafta boyunca sanatseverlere açık olacak.

28 Nisan 2017 tarihinden itibaren başlayan başvurular, 29 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek. (DHA)

İlginizi Çekebilir

baymavislotbarportbetgrand pasha bet