Ahmet Polat’ın “Kökler” Sergisi Kalyon Kültür’de

Kalyon Kültür, Kovid-19 pandemisi nedeniyle ara verdiği faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor. Üst düzeyde uygulanan hijyen tedbirleriyle kapılarını yeniden ziyaretçilere açan Kalyon Kültür’de Ahmet Polat’ın “Kökler” sergisi gezilebilir.

Kültür ve sanat alanında geçmişi yeniden keşfetmeyi ve bu alanı üretken kılacak yeni damarların açılması için aracılık etmeyi hedefleyen Kalyon Kültür, Kovid-19 kısıtlamaları nedeniyle Nişantaşı Taş Konak’taki faaliyetlerine bir süreliğine ara vermişti.

Normalleşme sürecinde, kapılarını tekrar açan Kalyon Kültür, Türk-Hollandalı fotoğraf sanatçısı Ahmet Polat’ın “Kökler” sergisine ev sahipliği yapıyor. Kökler sergisi, Hollanda’da yaşayan Gaziantepli sanatçı Polat’ın kişisel tarihine bir yolculuk niteliği taşıyor. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan günlerde, 11.00-19.00 saatleri arasında gezilebilecek sergi, Ekim ayının sonuna kadar devam edecek.

‘Sağlıklı’ Bir Sergi Deneyimi

Ziyaretçilerine ‘sağlıklı’ sergi bir deneyimi sunmak için tüm tedbirleri alan mekâna, maskesiz ve 10 kişiden fazla ziyaretçi kabul edilmiyor. Yanında maskesi olmayan sanatseverler girişte maske temin edebiliyor, dezenfektan noktasından yararlanabiliyor. Dezenfeksiyon işlemlerinin periyodik olarak yapıldığı Kalyon Kültür’de açık havadan yararlanmak isteyen misafirler bahçeyi kullanabiliyor.

Tarih: 22-06-2020 – 31-10-2020

Etkinlik Yeri: Kalyon Kültür

İlginizi Çekebilir