3. Ulusal Sinema ve Felsefe Sempozyumu Çevrimiçi

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Ulusal Sinema ve Felsefe Sempozyumu”nda, sinema ve felsefe ilişkisi açısından işaret edilen geniş alan üzerine, derinlemesine düşünme ve tartışma olanağı yaratma amacı güdülmektedir. Bu doğrultuda Sempozyum, sinema uygulayıcıları ile akademik çevre ve tüm sinemaseverleri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede Sempozyum’da, akademik alanda çalışma yürütenlerin ve sinema-felsefe üzerine düşünenlerin bildiri sunumları ile sinemamızda ürün veren yönetmenlerimizin, yapımcılarımızın, sanatçılarımızın söyleşileri de yer alacaktır.

Sempozyumda sinemamıza emek veren sanatçıları anma oturumları düzenlenecektir. 3. Ulusal Sinema ve Felsefe Sempozyumu’nda üzerinde tartışılacak yönetmenimiz Tunç Başaran olacaktır. Oturumda görüntü yönetmeni Aytekin ÇAKMAKÇI, sinema oyuncusu Nur SÜRER, reklam, iletişim danışmanı Pelin ONAT, Bandırma Üniversitesi Kültür Şube sorumlusu Arda ERÇİN’in katılımlarıyla Aydan ÖZSOY moderatörlüğünde akademisyen Tunç Başaran filmleri üzerine söyleşi yapacaklardır.

Ulusal Sinema ve Felsefe Sempozyumu’nda yapılacak bir diğer panel “Türkiye’de Bağımsız Sinemanın Sorunları” üzerine olacaktır. Panel yönetmen, oyuncu, senarist, yazar Ercan KESAL moderatörlüğünde yönetmen ve oyuncu Onur SAYLAK, görüntü yönetmeni Feza ÇALDIRAN ve yapımcı Zeynep ÖZBATUR ATAKAN katılımlarıyla gerçekleşecektir.

Sinema ve Felsefe Sempozyumu’nda bir diğer etkinlik sinemamızın önemli kurgucularından Çiçek KAHRAMAN, Thomas BALKENHOL ve Ayris ALPTEKİN ile Kurtuluş ÖZGEN‘in moderatörlüğünde montaj-düşünce paneli olacaktır.

Her yıl, geleneksel olarak Akbank Sanat binasında gerçekleşen sempozyum bu yıl, zaruri olarak COVID-19 tedbirleri gereği, 4-6 Aralık 2020 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecektir.

Etkinlik programı için lütfen tıklayın.

3. Sinefilozofi Sempozyumu’nu 4-5-6 Aralık 2020 tarihlerinde canlı yayında 10:00 – 20:00 saatleri arasında Youtube’daki Sinefilozofi kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir